Fisnike Bekteshi nga sheshi i Tetovës: Sfidat kanë qenë të pafundme por qëndresa ka qenë arma dhe fitorja jonë

Blerand Rexhepi

Kandidatja për deputete nga rradhët e BDI-së Fisnike Bekteshi Shaqiri, sonte në sheshin e Tetovës ka ndezur atmosferën me fjalimin e saj madhështorë duke emocionuar pafund të pranishmit në këtë tubim. Ja fjalimi i saj i plotë: Të nderuar, në këto kohë të vështira kur secili është me pikëpyetjet e […]

Nga tubimi në Tetovë, Besimi: Falë kontributit të BDI-së dhe Ali Ahmetit, shqiptarët janë qytetarë të nderuar të këtij vendi

Blerand Rexhepi

Bashkimi Demokratik për Integrim, me një prani të madhe të qytetarëve, simpatizantëve dhe veprimtarëve të BDI-së, ku ishte i pranishëm edhe lideri i BDI-së, Ali Ahmeti dhe kandidatët e kësaj partie nga zonat zgjedhore, zhvilluan takimin qendror elektoral, dr. Florin Besimi vuri në dukje të arriturat për këto 20 vite, […]

Zaevi në Karposh: Rruga e drejtë nënkupton BE dhe NATO, kujdes për të gjithë, mbrojtje nga KOVID-19, rritje ekonomike dhe më shumë para për secilin

Blerand Rexhepi

Shkup, 10 korrik – Sot rruga e drejtë nënkupton BE dhe NATO, nënkupton kujdes për të gjithë, nënkupton mbrojtje nga KOVID-19, rritje ekonomike dhe më shumë para për secilin, theksoi sonte në tubimin parazgjedhor të koalicionit “Mundemi” në Shkup, lideri i LSDM-së Zoran Zaev. Shkupi, tha ai e di se […]

Dr. Florin Besimi, nga Sheshi “Iliria”: Tetova i thotë fuqishëm po Kryeministrit shqiptar!!

Blerand Rexhepi

Në një atmosferë madhështore, në Sheshin “Iliria”, në Tetovë, Bashkimi Demokratik për Integrim, me një prani të jashtëzakonshme të qytetarëve, simpatizantëve dhe veprimtarëve të BDI-së, ku ishte i pranishëm edhe lideri i BDI-së, Ali Ahmeti dhe kandidatët e kësaj partie nga zonat zgjedhore, zhvilluan takimin qendror elektoral. Dr. Florin Besimi, […]

Anketa/Koalicioni ‘Mundemi’ fitues i zgjedhjeve, lë mbrapa VMRO-në

Blerand Rexhepi

Qendra për Kërkime Politike dhe Komunikim zhvilloi një sondazh përpara zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 15 korrikut. Ky është një studim i realizuar në 1381 të anketuar të kryer “ballë për ballë” – direkt në kontakt me të anketuarit. Sondazhi u zhvillua në të gjitha zonat elektorale, në periudhën nga […]

Godet Zoran Zaev: Mbrojta me jetën time Talat Xhaferin

Blerand Rexhepi

BDI nuk vlen pesë pare në tregun e votave. Ky është qëndrimi im sot, ishte qëndrimi im edhe atëherë, në kohën kur u inçizua biseda e publikuar sot. Kishin 20 deputetë, u përgjysmuan në 10, në këto zgjedhje do të kenë edhe më pak. Sidoqoftë, përkundër faktit që BDI nuk […]

Nuredini takon afaristët në Tetovë: Biznesi vendor prioritet i yni edhe në mandatin e ri

Blerand Rexhepi

Kandidati për deputet nga rradhët e BDI-së dhe ministër në detyrë Naser Nuredini sot ka qëndruar për vizitë në kompaninë Les Komerc në kuadër të aktiviteteve të fushatës parazgjedhore për zgjedhjet e parakohëshme parlamentare që pritet të mbahen më 15 Korrik. Nuredini në këtë takim ka bashkëbiseduar me pronarët e […]

Florin Besimi: Krenarë me prodhuesit vendor, prioritet i ynë lehtësimet e të bërit biznes

Blerand Rexhepi

Sot, në kuadër të vizitave në bizneset e suksesshme, kompania Les Kommerce, ishte mikpritëse e dr. Florin Besimit, kandidatit të BDI-së, në zonën e 6-të zgjedhore, me ç’rast u diskutua ecuria e suksesit të kësaj kompanie dhe platforma e BDI-së për bizneset. Doc.Dr. Florin Besimi potencoi se ekonomia është në […]

Elezi: Në të gjitha komunat shërbimet do të mund të paguhen me kartela, duhet të bëhet furnizimi me terminale!

Blerand Rexhepi

Përdorimi i përgjithshëm i mënyrës së pagesës pa kontakt me kartela Visa në vendin tonë u rrit me 113 përqind krahasuar me Marsin e vitit të kaluar dhe 86 përqind e qytetarëve janë të gatshëm të bëjnë transaksione pa kontakt sepse u sjellin atyre shumë përparësi. Këtë e tregon sondazhi […]

Artisti i madh Zhani Ciko: Me kryeministrin shqiptar, kurorëzohet barazia e plotë në shtetin ku jetoni

Një tjetër artist i madh shqiptar ka përkrahur idenë e madhe për një kryeministër shqiptar në Maqedoninë e Veriut. Ky është Zhani Ciko, muzikanti i njohur shqiptar. Ai me këtë rast është shprehur se shpirtërisht është i lidhur me shqiptarët këtu. “Të dashur shqiptarë të Republikës së Maqedonisë së Veriut. […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: