BDI dënon ashpër ngjarjen në Strugë dhe kërkon përgjegjësi

Blerand Rexhepi

Bashkimi Demokratik për Integrim dënon ashpër tubimin e qytetarëve në Strugë që paraqet thyerje të vrazhdtë të të gjitha masave dhe rekomandimeve për mbrojtje të shëndetit publik nga ana e organizatorëve dhe pjesëmarrësve. Bashkimi Demokratik për Integrim vlerëson që beteja me CoVid – 19 fitohet vetëm me përpjekje të përbashkëta […]

Blerim Bexheti i tregon Zaevit vulën dhe autorsinë e të arriturave të shqiptarëve në Maqedoni i atribuohet BDI-së

Blerand Rexhepi

Blerim Bexheti i tregon Zaevit vulën dhe autorsinë e të arriturave të shqiptarëve në Maqedoni i atribuohet BDI -së.Sepse ne Gjithmonë vendimet e mëdha në dobi të shqiptarëve i sjellim bashkë bazuar mbi parimet… Nga Ismail Ibishi Atdhetari ,Besëlidhje,Bashkim ,Ardhmërie ,e bashkimi i këtyre atributeve bën përshkrimin e karakterit dhe […]

Grubi: Nuk ka kthim prapa nga dygjuhësia, NATO dhe BE-ja

Blerand Rexhepi

Partia e Ali Ahmetit nuk do të bëj koalicion pas-zgjedhor me partitë që janë kundër Marrëveshjes së Ohrit, Marrëveshjes së Prespës dhe Marrëveshjes për fqinjësi të mirë me Bullgarinë. Deputeti i BDI-së Artan Grubi në një intervistë për Gazetën Express në Maqedoni tha se këto janë linjat e kuqe të […]

Subscribe US Now