Universiteti i Tetovës e vijon bashkëpunimin arsimor me programin ndërkombëtar për mobilitet Erasmus Plus

vull

Universiteti i Tetovës edhe përkundër pandemisë globale të Covid-19, e vazhdon veprimtarinë e tij dhe përkujdesjen maksimale ndaj studentëve. Sikurse deri më tani, që janë realizuar ligjëratat online dhe janë organizuar edhe disa aktivitete të tjera arsimore dhe shkencore përmes komunikimit online, Universiteti ynë është angazhuar edhe në mbajtjen e […]

Rektori i UT-së, Vullnet Ameti : Ndaj dhimbjen time për largimin e parakohshëm të profesorit, intelektualit dhe mikut tonë, Prof. Dr. Musa Stavileci.

vull

TELEGRAM NGUSHËLLIMI Të nderuar miq, Përmes këtij telegrami të ngushëllimit, ndaj dhimbjen time për largimin e parakohshëm të profesorit, intelektualit dhe mikut tonë, Prof. Dr. Musa Stavileci. Ju shpreh ngushëllimet e mia dhe të Universitetit të Tetovës, familjes Stavileci, drejtuesve të Universitetit të Prishtinës, kolegëve, miqve dhe studentëve, që kishin […]

Biznesmeni i njohur turk, padit në prokurori Sinan Idrizin e ‘Air Albania’ për mashtrim (‘Në lojë’ miliona dollarë)

vull

Sinan Idrizi dhe biznesmeni turk Biznesmeni turk Adnan Polat, është mashtruar nga biznesmeni shqiptar, Sinan İdrizi, partner i Air Albania. Sipas mediave turke, biznesmeni i njohur turk, Adnan Polat, ish President i Galatasaray është mashtruar nga biznesmeni shqiptar Sinan Idrizi. Idrizi ka marrë para nga biznesmeni turk me premtimin se […]

Covid – 19 / Fakulteti i Teknologjisë Ushqimore dhe të Ushqyerit i Universitetit të Tetovës – pjesë e projektit hulumtues evropian

vull

Covid – 19 / Fakulteti i Teknologjisë Ushqimore dhe të Ushqyerit i Universitetit të Tetovës – pjesë e projektit hulumtues evropia Pas shpalljes së “gjendjes së alarmit”, për shkak të numrit të madh të të infektuarve nga Covid-19, një ekip studiuesish AGR-141 (për ushqimin, të ushqyerit dhe shëndetin) nga Universiteti […]

Lëvizja Ilirida: Zgjedhjet, nuk do zgjidhin barazinë në shtet.

vull

Takimi i sotëm te presidenti Pendarovski,nuk pati epilog. Bëhet pyetje ku e kanë motivin kryetarët e partive shqiptare,që të hynë në zgjedhje,kur e dinë rezultatin përfundimtar për numrit e deputetëve.Më këtë numër të deputetëve nuk paraqesin forcë për ndryshime kushtetutare e as kërkesa për barazi.Më këtë akt ata pranojnë të […]

Universiteti i Tetovës i përmbylli me sukses “Ditët e hapura”

vull

Organizimi i “Ditëve të hapura” ( 13 -15 maj 2020) nga Universiteti i Tetovës, përmes komunikimit online, zgjoi interesimin e madh të maturantëve nga vendi ynë dhe më gjerë. Edhe pse në kushte pandemie, stafi akademik dhe ai administrativ i Universitetit tonë, bashkë me Rektorin Prof. Dr. Vullnet Ameti dhe dekanët […]

BDI: 750 teste në ditë që ti kthehemi shpejt jetës normale

vull

Disiplina, përgjegjësia dhe qëndrueshmëria kanë qenë dhe janë arma kryesore e ballafaqimit të suksesshëm të deritanishëm me pandeminë e krijuar nga virusi COVID-19. Vlerësimi i liderit të BDI-së Ali Ahmeti se ndodhemi në situatë lufte me armik të padukshëm që rrezikon jetën e çdo qytetari dhe se  përderisa jemi në […]

BDI: Testimet masive mundësojnë rikthimin e normalitetit

vull

Konferencë për shtyp të përfaqësuesit të BDI-së dhe kryetar i Komunës së Dibrës, Hekuran Duka: Të nderuar Siç e dini, Dibra ishte komuna e cila duhej të luftonte betejën më të vështirë kundër COVID-19. Ne përjetuam se si është izolimi edhe atë jo vetëm në shtëpi, por edhe me pjesën […]

Universiteti i Tetovës i organizon online “Ditët e Hapura”

vull

Universiteti i Tetovës  i organizon online “Ditët e Hapura” Universiteti i Tetovës, sot, më 13 maj 2020 filloi me organizimin e “Ditëve të Hapura” për vitin akademik 2020/21. Për shkak të pandemisë së Covid-19, këtë vit kjo ngjarje për herë të parë organizohet në një format krejtësisht ndryshe – online. […]

Subscribe US Now