Protesta në disa qytete braziliane kundër masave kufizuese të udhëtimit

vull

Në qytetet e mëdha të Brazilit, qindra njerëz bllokuan trafikun në shenjë proteste ndaj masave të izolimit të futura për të luftuar pandeminë e koronavirusit, i cili kundërshtohet gjithashtu nga Presidenti Jair Bolsonaro, transmeton KohaNews. Protestuesit në kamionë, makina dhe motoçikleta u fishkëlluan në rrugët e Rio de Janeiro, Sao […]

Bashkë me Al Bagdatin u vra numri 2 i ISIS-it, greku terrorist

vull

Nga Arben Llalla Siç u bë me dije nga Presidenti amerikan, Donald Trump u vërtetua se u vra udhëheqësi i përgjithshëm i organizatës terroriste ISIS, Abu Baker al Bagdati, por bashkë me të u vra edhe zëvendësi i tij, pra numri dy i kësaj organizate, i cili mbante emrin Abu Hassan […]

Subscribe US Now