Home / Bota (page 10)

Bota

Vetëdorëzohet personi që i nguli thikën shqiptarit në New York, zbulohet pse u vra i riu

Policia amerikane ka arrestuar një person të dytë të dyshuar për vrasjen e Grei Frashërit në New York. Sipas mediave vendase, ai është një 46-vjeçar i quajtur Eric Cruz, i cili akuzohet për vrasje të shkallës së dytë dhe armëmbajtje ...

Read More »

Indonezi, shpëtohet pas 49 ditësh në Oqeanin Paqësor (Foto)

I mbetur në Oqeanin Paqësor i vetëm për 49 ditë, më në fund u shpëtua nga një anije që kalonte aty rastësisht. Loading... Protagonisti i aventurës është një indonezian 19 vjeçar, kasollja e së cilës është shtyrë në mes të ...

Read More »

Në SHBA nisen Presidenti Meta, Presidenti Thaçi dhe kryeministri Haradinaj

Javën që vjen fillon sesioni i OKB në Nju Jork (SHBA). Ilir Meta është nisur për të marrë pjesë si kryetar i shtetit shqiptar, në një avion tjetër udhëton edhe ministri jashtëm Ditmir Bushati. Po nga Prishtina janë nisur edhe ...

Read More »

Zvicra mban referendum, qytetarët votojnë për cilësinë e ushqimit

Në Zvicër cilësia e ushqimit duket të jetë problem shqetësues këtë kohë. Loading... Kjo pasi qytetarët zvicëranë sot iu janë drejtuar kutive të votimit, në referendumin e thirrur për të mbrojtur ushqimin cilësor. Ky referendum vjen si pasojë e disa ...

Read More »

Washington Post: Maqedonia ka probleme të mëdha me Rusinë

Në javët e kaluara, parada e zyrtarëve të lartë perëndimor ka kaluar nëpërmjet Shkupit, kryeqytetin modest të Republikës së Maqedonisë, e cila është më e vogël se Merilendi dhe ka popullsi prej dy milionë banorësh, përcjell Telegrafi Maqedoni. Loading... Ditën ...

Read More »

Gjermania kërkon berberë

Gjermania është kthyer në ëndrrën dhe mundësinë e çdo të riu shqiptar. Për të prekur ëndrrën gjermane jo domosdoshmërish duhet të jesh mjek ose infermier, pasi ky shtet është duke kërkuar edhe berber. Loading... Mijëra infermierë dhe qindra mjekë tashmë ...

Read More »

Prodhimi i kokainës në Kolumbi ka arritur nivele rekord

Bota Prodhimi i kokainës në Kolumbi ka arritur nivele rekord                Publikuar në : 21:15 – 20/09/18 | Loading... 8 Prodhimi i kokainës në Kolumbi ka arritur nivele rekord në vitin 2017, sipas statistikave ...

Read More »

Vuajti 27 vjet burgim për një krim që s’e kishte bërë – fitoi pafajësinë falë pikturave të tij

Dashuria e tij per pikturën i solli lirinë një të dënuari në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Krijimet e veçanta të Valentino Dixon i tërhoqën vëmendjen një rojeje të burgut e e kjo u bë shkas për rishikimin e rastit ...

Read More »

3 shqiptarët nga Kosova ndihmojnë gratë e sulmuara në një klub nate

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjenevë ku janë sulmuar katër gra nga një i panjohur. Ngjarja mësohet të ketë ndodhur në një klub nate ku katër gratë kishin shkuar në klubin “Le Petit Palace” në Gjenevë. Pas orës ...

Read More »

Gjermania mirëpret të rinjtë shqiptarë që kanë një diplomë profesionale

Një hap i rëndësishëm për të rinjtë shqiptar. Gjermania dhe Shqipëria kanë kryer marrëveshje rreth emigracionit legal. Shumë të rinj dhe të reja, të cilat kanë një arsimim profesional tashmë mund të gjejnë veten në tregun e ofertë-kërkesës në shtetin ...

Read More »
Loading...