Gjykata Speciale fton ish-deputeten e AAK-së

vull

Zyrtarisht, ish-deputetja e AAK-së Time Kadrijaj do të shkojë në Hagë në cilësinë e dëshmitares. Kadrijaj, do të paraqitet në Gjykatën Speciale më 18 shtator. Lajmin e ka bërë të ditur në Facebook edhe Shkumbin Demaliaj. “Padrejtësitë po na përcjellin vazhdimisht..!! Gjykata Speciale po sulmon vlerat sublime të UÇK-së duke […]

VIDEO/ Gruaja e kap mat me të dashurën në shtrat, burri filmon skenën

vull

Një zyrtar i Partisë Komuniste Kineze është larguar nga puna pasi gruaja e tij dyshohet se e kapi në shtrat me një grua tjetër.   Videot me momentet e tradhtise kur gruaja e kap mat jane bere virale këtë javë neper rrjetet sociale duke shkatkuar shume zhurme.   Zyrtari, një […]

Skandali që trondit shtetin, dalin videot me skena seksuale të politikanëve (FOTO LAJM)

vull

Dy kaseta seksi të politikanëve iranianë janë publikuar në mediat sociale nga aktivistë që përpiqen të nxjerrin në pah hipokrizinë e zyrtarëve që predikojnë moralin. Videoja e parë u postua në internet në 4 gusht dhe thuhet se ka kapur Ali Mohammad Ahmadi, ish-guvernatori i Kohgiluyeh dhe Boyer-Ahmad – duke […]

Shqiptarja bëhet kryetare e komunës së dytë më të madhe në Suedi

vull

Blerta Hoti është zgjedhur kryetare e komunës së dytë më të madhe në Suedi, Goteborg.   Kështu ka bërë të ditur Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli përmes një statusi në ‘Facebook’.   Ai u shpreh që dikur Blerta ishte azilkërkuese në Suedi, ndërsa sot arriti të fitoj post […]

Flet xhaxhai i Ilirit, personi që i mori jetën bashkëshortes në Zvicër

vull

Në Dietikon ZH të Zvicrës, verimaqedoniani Ilir B. (37) vrau bashkëshorten e vet (34) me armë të ftohtë. Ai më pas u arratis në Zvicrën Lindore, ku u arrestua pak kohë më vonë. Përmes «Blick», tani është prononcuar xhahai i vet. Ishte pika kritike e një konflikti martesor të përshkallëzuar: […]

Ndërron jetë vajza 2 vjeçare nga Maqedonia e Veriut e cila me aeroplan special ishte dërguar për trajtim në Turqi

vull

Vajza e vogël 2 vjeçare Angela e cila ishte dërguar me urgjencë me aeroplan për kurim në Turqi ka ndërruar jetë, transmeton Zhurnal.   Edhe pas gjitha përpjekjeve nga ekipet mjekësore në Maqedoninë e Veriut si dhe në Turqi, ajo nuk ka mundur t’i mbijetojë sëmundjes së rrallë që ka […]

23 të vdekur, 13 të plagosur,masakër në një kafene meksikane (VIDEO)

vull

Të paktën 23 njerëz janë vrarë dhe 13 të tjerë janë plagosur në një sulm në një kafene në qytetin bregdetar meksikan Koacakoalkos. Sulmuesit dogjën ambientet, duke vrarë tetë gra dhe 15 burra. Zyra e prokurorit të shtetit meksikan Verakrus tha se zjarri mund të jetë shkaktuar nga bombat ndezëse. […]

Kukan: Maqedonia e Veriut mund të marrë datë për negociata në vjeshtë

vull

Maqedonia e Veriut mund të marrë datë për negociata për anëtarësim në Bashkimin Evropian në vjeshtë, ndërsa ky skenar është më pak real për Shqipërinë, deklaroi ish-eurodeputeti Eduard Kukan, i cili kryesoi me Grupin e punës për Ballkanin Perëndimor gjatë mandatit të tij. Në një intervistë për Asociacionin sllovak për […]

Vrasja e 7 vjeçarit që tronditi Kosovën e Zvicrën, ishte e planifikuar

vull

Shtetasja zvicerane, Angela N. Është vrasësja e Mërgimit 7-vjeçar në Bazel. Ajo pretendonte se vrasjen e kishte bërë nën ndikim. Mirëpo dokumentet e gjykatës akti i vrasjes së 7 vjeçarit kosovar ishte e planifikuar. Ky aktë i tmerrshëm tronditi vendin. Të enjten, 21 mars, Angela N. 75 vjeçare kishte vrarë […]

Shkencëtari shqiptar, një lajm i mirë për sëmundjen e kancerit

vull

Sëmundja e kancerit pritet që prej shtatorit të ketë lajme pozitive në kurim e tij. Kërkimet në universitetin e Harvardit po ecin me hapa pozitivë, duke i dhënë shpresën me mijëra njerëzve në botë, të prekur nga sëmundja vdekjeprurëse. Pjesë e këtij ekipi shkencëtarësh, të cilët po punojnë për luftën […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: