Home / Bota (page 3)

Bota

“Turku” realizon ëndrrën, bëhet shqiptar në moshën 90- vjeçare

Shtetasi i Turqis me origjinë shqiptare merr pasaportën shqiptare në moshën 90-vjeçare. Kjo është historia e Fikret Tevfik Oktay, qytetar turk nga Ankaraja por me origjinë shqiptare nga babai, i cili ishte ushtarak madhor në ushtrinë e Perandorisë Osmane e ...

Read More »

Rrahje masive në parlament (VIDEO)

Një dhunë masive ka shpërthyer në parlamentin e Sri Lankës. Raportohet se ka pasur madje edhe sulm me thikë, teksa një deputet iu sul një tjetri, duke e lënë të plagosur e duke e dërguar për në spital, shkruan “The ...

Read More »

Flechenstein: E pabesueshme që Hungaria do t’i japë azil Gruevskit

Deputeti Knut Flechenstein tha se është e paimagjinueshme për autoritetet hungareze që të jepnin azil ish-kryeministrit në arrati. Loading... “Është e vështirë për mua të imagjinoj se qeveria hungareze do t’i japë azil ish-kryeministrit Nikola Gruevski. Së pari, sepse Gruevski ...

Read More »

Papa Françesku, audiencë të veçantë për vitin e Skënderbeut

Papa Françesku do të presë në një audiencë të veçantë përfaqësues të popullit shqiptar. Në kuadër të vitit mbarëkombëtar të Skënderbeut, me kërkesë të veçantë të kreut të Ambasadës së Shqipërisë pranë Selisë së Shenjtë, zonjës Majlinda Dodaj, në datë ...

Read More »

Vajza që vdiq nga heroina punonte si “prostitutë online”

Vajza 18-vjeçare aristokrate punonte si “prostitutë online” para se të vdiste Vajza më e re e David Douglas një aristokrat, figurë mbretërore, Lady Beth Douglas para se të vdiste nga heroina në muajin mars të këtij viti, punonte si “prostitute ...

Read More »

LOBI i shqetësuar me mos unitetin e partive shqiptare në Maqedoni

Lobit Euro – Atlantik Shqiptar ka folur për ndryshimet Kushtetuese në Maqedoni dhe për pozicionimin e shqiptrëve si dhe zyrtarizimin e gjuhës shqipe. Loading... Ata e kanë komentuar “Marrëveshjen e Prespës” në mes të Greqisë dhe Maqedonisë, për zgjidhjen e ...

Read More »

Kaliforni: Zjarri i pyjeve shkaktoi vdekjen e 31 personave

Janë konfirmuar 31 persona të vdekur në Kaliforni edhe atë si pasojë e zjarreve të pyjeve, ndërkaq, 200 persona raportohet se janë ende të pagjetur, kanë bërë të ditur autoritet transmeton KohaNews. Loading... Që nga katastrofa që pati ndodhur në ...

Read More »

Amerikani që foli për ndarjen e Maqedonisë, nuk është zgjedhur kongresmen

Kongresmeni republikan amerikan Dana Rohrabacher, i cili në Maqedoni u bë i njohur pas deklaratës se Maqedonia është shtet jofunksional dhe se duhet të ndahet, nuk është zgjedhur për anëtarë në Dhomën Përfaqësuese në SHBA, në kandidimin e tij në ...

Read More »

Lotaria Amerikane 2019, sot dita e fundit e aplikimit

Dita e sotme është dita e fundit e aplikimit të Lotarisë Amerikane. Regjistrimi për të nisi më 3 tetor në orën 18:00. Loading... Gjatë gjithë kësaj periudhe 2 mujore, Ambasada amerikane ka ndarë këshilla me aplikuesit duke i sqaruar çdo ...

Read More »

Postimi i ish-të dashurës së ministrit bëhet hit

Ministri i Brendshëm i Italisë, Matteo Salvini, 45 vjeç, ka marrë përsipër një detyrë të vështirë. Loading... Por më shumë se punët e tij, në rrjetet sociale po flitet për një postim të ish-të dashurës së politikanit populist. Elisa Isoardi, 35 ...

Read More »
Loading...