Home / Bota (page 5)

Bota

Francë, nxënësi i vë pistoletën në kokë mësueses! (Video)

Ka drejtuar pistoletën me ajër të kompresuar në kokë mësueses së tij dhe e ka urdhëruar me ulërima: “Shkruaj që jam këtu”. Loading... Ndërsa një shok i tij është ngritur në këmbë për të bërë një gjest para ‘smartphone”-t, që ...

Read More »

Rusia nuk e pranon ndryshimin e emrit të Maqedonisë

Rusia nuk e pranon ndryshimin e emrit. Pas votimit në Kuvendin e Maqedonisë, nëpërmjet profit në rrjetin social “Twitter” të ambasadës ruse, Rusia dërgoi një mesazh ku thotë se e pranon Maqedoninë nën emrin e saj kushtetues dhe se këtë ...

Read More »

Aktori i madh Italian reagon për Teatrin: Akt barbar projekti për ta prishur

Regjisori dhe aktori i njohur italian Michele Placido në një intervistë ekskluzive për Fax Neës foli për çështjen e Teatrit Kombëtar, duke e cilësuar shembjen e tij si një akt barbarie. Placido, një nga personazhet më të dashur të shqiptarëve ...

Read More »

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk: Një votë një hap i madh drejt komunitetit tonë

“Një votë, një hap i madh drejtë afrimit të marrjes së vendit që i’u takon në komunitetit tonë transatlantik”- ka shkruar presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk në gjuhën maqedonase në llogarinë e tij të Twitter Loading... Ja reagimi origjinal ...

Read More »

Shefi i NATO-së e përshëndet votimin në Parlamentin e Maqedonisë, ja çka thotë (FOTO)

E përshëndes votimin në Parlamentin e Maqedonisë për ndryshimet kushtetuese, tha Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, pasi parlamenti i Maqedonisë sonte në orët e vona me 80 vota “për” votoi ndryshimet kushtetuese, njofton TetovaSot. Loading... “Tani, qeveria dhe ...

Read More »

Ballkani ‘pushton’ Gjermaninë, rritet numri i shqiptarëve emigrantë

Në vitin 2017 ka rënë numri i përgjithshëm i migrantëve që kanë ardhur në Gjermani, megjithatë Gjermania mbetet një vend atraktiv, sidomos për qytetarët e BE-së. Shënon sërish rritje numri i të ardhurve nga Ballkani. Loading... Migrimi në Gjermani shënon ...

Read More »

Ra nga krevati ndërsa po bënte seks me partnerin dhe u paralizua

Gruaja kërkon dëmshpërblim nga kompania e krevateve Loading... Një grua që mbeti e paralizuar pasi u “katapultua” nga shtrati i saj i ri gjatë kohës që po kryente marrëdhënie seksuale me partnerin e saj, kërkon dëmshpërblim nga kompania e krevateve. ...

Read More »

Gjermania apelon sërish deputetët e Maqedonisë: Mos u dorëzoni!

Ministri gjerman për politikë të jashtme, Michael Roth ka dërguar porosi mbështetëse për Maqedoninë, në një periudhë kritike për vendin. Loading... Përmes profilit të tij zyrtar në Twitter, Roth kërkon që të vazhdohet më tutje, dhe se dera e Evropës ...

Read More »

Do të përmbytet Ballkani me dizelët e vjetër gjermanë?

Ku do të shkojnë dizelët e vjetër që në Gjermani nuk po gjejnë më blerës? Pse të mos hidhen sytë nga Ballkani, thonë disa? A do të kthehen vërtet këto vende në vendshkarkim makinash të vjetra? Loading... Mikro qëndron në ...

Read More »

The Gardian: “Parlamentarët e Maqedonisë do të votojnë për ndryshim të emrit në moment kyç për Ballkanin”

Gardian – Londër Loading... Në votimin me pasoja për stabilitetin e njërit nga rajonet më kontroverse në Evropë, deputetët në Maqedoni duhet të vendosin nëse do të pranojnë ndryshim të emrit të atij shteti ballkanik. Kryeministri i vendit, Zoran Zaev, ...

Read More »
Loading...