Ahmeti Robertsonit: Ne tashmë jemi një familje, ne jemi NATO

Blerand Rexhepi

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, i është përgjigjur letrës së ish Sekretarit të përgjithshëm të NATO, Lord Xhorxh Robertson, i cili kishte uruar ditë më parë Ahmetin për meritat e tij për anëtarësimin e vendit në NATO dhe hapjen e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Europian. Në […]

FONDACIONI “THRONI” – AFERË E MADHE KORRUPTIVE!

vull

  Në portalin Klan Kosova dhe gazetaexpress.com u publikuan dokumente të shumta që dëshmojnë se Fondacioni “Throni” në ndërtimin e kompleksit në Tetovë i njohur si restorant “Siraçi” është kryekëput një aferë e madhe korruptive dhe ate: -toka në të cilën është ndërtuar ky kompleks në sipërfaqe 3,222 m2  (e vlerësuar rreth […]

Studentët e Fakultetit Juridik të Universitetit të Tetovës organizuan seancë të improvizuar gjyqësore

vull

Studentët e vitit të parë të Fakultetit Juridik të Universitetit të Tetovës, sot, realizuan një seancë të improvizuar gjyqësore, me temë: “Roli i familjes gjatë socializimit politik dhe sanksionet penale në sistemin gjyqësor, pasojat dhe sfidat”. Organizatori i kësaj seance, Prof. Dr. Bashkim Selmani, deklaroi se kjo seancë e improvizuar […]

Hallaçi, Sami Ukshini dhe Val Zekaj deklarohen se cilën parti e mbështesin

vull

Deklarata e përbashkët e Shek Hallaçit, Sami Ukshinit dhe Val Zekajt: Unë Shek Hallaçi, Sami Ukshini dhe Val Zeka distancohemi nga gjitha deklaratat e shokëve tanë(El Cheka) që minojnë hetimin ndërkombëtar për rastet e montuara politike. Ne nuk ishim dakord që të mbahen protesta por jashtë vullnetit tonë ndodhën të […]

Vërtetohet informacioni i KohaNews: Këshilltari nga rradhët e Aleancës për Shqiptarët në Komunën e Zhelinës kalon te Partia Demokratike Shqiptare

vull

Si pasojë e koalicionit të ASH me Alternativën dhe politikave të gabuara në dëm të shqiptarëve, Medin Nazifi vendosi të shpreh pakënaqësinë e tij fillimisht nëpërmjet Facebook-ut. Për ta bërë edhe zyrtar kalimin e tij në PDSH, sonte ai ishte i pranishëm në takimin e kryetarit z. Menduh Thaçit me […]

Sërish dështon Aleanca dhe Ziadin Sela – s’ka koalicion!

Blerand Rexhepi

Koalicioni trepalësh mes Aleancës për Shqiptarët, Lëvizjes Besa dhe Alternativës përfundimisht nuk do të bëhet realitet konfirmon për TV21 Sekretari i Përgjithshëm i ASH-së Arben Taravari. “Përfundimisht koalicioni trepalësh nuk mund të arrihet. Sot ose nesër do të takojmë të dyja palët, e më pas do të mblidhet Kryesia Qendrore […]

Në vazhdën e aktiviteteve të Partisë Demokratike Shqiptare, sot u mbajt Konferenca e Forumit të Gruas ku kryetare u zgjodh znj. Fatmire Isaku

vull

Në vazhdën e aktiviteteve të Partisë Demokratike Shqiptare, sot më datë 7 Janar 2020 (E Martë) u mbajt Konferenca e Forumit të Gruas ku kryetare u zgjodh znj. Fatmire Isak. Kryetarja e sapozgjedhur e Forumit të Gruas në mes tjerash u shpreh: “Ky është një privilegj por njëkohësisht edhe një […]

Kongres ndërkombëtar i shkencave dhe arteve humaniste dhe sociale në Universitetin e Tetovës

vull

Universiteti i Tetovës tre ditë është nikoqir i Kongresit ndërkombëtar të shkencave dhe arteve humaniste dhe sociale në kuadër të së cilit do të mbahen pesë konferenca shkencore. Sot pasdite Kongresi solemnisht u hap me fjalim përshëndetës të rektorit të prof.dr. Vullnet Ahmeti. “Aktivitetet nga natyra e tillë janë të […]

Dridhje e re me epiqendër në Pollog

vull

Pak para orës 21:00 të së hënës, një tërmet me madhësi 3.2 u ndje nga Richter, epiqendra e të cilit ishte regjistruar afër Gostivarit, njoftoi Observatori Sizmologjik në Fakultetin e Shkencave të Natyrës dhe Matematikës në Shkup. Rrjeti telemetrik i Observatorit regjistroi tërmetin në saktësisht 20:00 dhe 56 minuta, me […]

Llalla që me 28 shtator parashikoi se Franca do të vendos VETO!

vull

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Shqipërisë këtë javë me vëmendje i kanë ndjekur zhvillimet politike rreth së ardhmes së vendeve të tyre me atë se a do të marrin datë për hapjen e bisedimeve që kanë për qëllim aderimin në Bashkimin Evropian. Përkundë shpresave të shumta duke […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: