Home / Kronika e Zezë (page 3)

Kronika e Zezë

47 vjeçari nga Gostivari kishte të vuaj dënim, policia e kap dhe dërgon në burgun e Tetovës

Pjesëtaret e policisë nga Sektori për punë të brendshme Tetovë- stacioni policorë Gostivar, dje (29-tetor) rreth ora 11 e 45 minuta, kanë arrestuar 47-vjeçarin B.C. nga Gostivari, i dënuar me tre vite burg, për kryerje të veprës penale ,,moskujdesje dhe ...

Read More »

Një grup prej 10 personave rrahin 2 vllezër në Tetovë

Dyzet e dy vjeçari I.R. nga Tetova, dhe vëllau i tij 35-vjeçari S.R., dje ( 28-tetor ) kanë denoncuar dhunë, të cilën një ditë më parë rrethë orës 16.00, ndaj tyre kanë ushtruar 40-vjeçari N.A. bashkë me dhjetra persona tjerë ...

Read More »

Digjet një autobus i ARM-së

Një autobus i Armatës së Republikës së Maqedonisë sot në mëngjes, rreth orës 6:30 u djeg duke lëvizur në relacionin Probishtip-kaserma “Ilinden” Shkup. Nuk ka të lënduar, ndërkaq është shkaktuar vetëm dëm material. Loading... Rastin e konfirmuan nga SPB Shtip, ...

Read More »

Tetovë, prodhonin drogë arrestohet tetovari dhe 27 vjeçarja nga Probishtipi

Dje rreth orës 17.00, në rrugën ,,Ivo Ribar Lola,, në Tetovë, janë privuar nga liria, personi N.E. 46-vjeç nga Tetova dhe 27-vjeçarja A.H. nga Probishtipi, për shkak të dyshimit se kanë kryer vepër penale ,,Prodhim të paautorizuar, dhe lëshim në ...

Read More »

17 vite në kërkim ndërkombëtar, personi nga Maqedonia i akuzuar për prostitucion kapet në Shqipëri

Policia e Shqipërisë arrestoi me qëllim ekstradimi drejt Italisë, një shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma, për veprat penale “Shfrytëzim prostitucioni” dhe “Rrëmbim personi”. “Specialistët e Seksionit për trafikun e paligjshëm në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, ...

Read More »

Ky është personi që dyshohet se vrau gjyshen e tij në Zvicër

Në Frauenfeld të Zvicrës, të martën u gjet e vdekur një grua në një apartament në Talackerstrasse. Pas një aksioni të madh të policisë, një 19-vjeçar është arrestuar në Aeroportin e Cyrihut të mërkurën. Loading...   Vrasjen e tmerrshme e ...

Read More »

19 VJEÇARI SHQIPTAR VRET GJYSHEN E TIJ NË ZVICËR

Të marten në mbrëmjen është vrarë një grua, edhe atë nga nipi i saj në Zvicër. Siç njofton Albinfo, i dyshuar është shqiptari Fatmir T. Loading... Familja, me prejardhje nga Maqedonia, disa vite më parë ishte zhvendosur nga Italia në Zvicër. ...

Read More »

Kallëzim penal kundër burrit që vrau gruan e tij në Reçicë të Vogël

Kallëzim penal është ngritur kundër burrit nga Reçica e Vogël i akuzuar për vrasje të bashkëshortes së tij. Loading... Sektori i Punëve të Brendshme i Tetovës ka ngritur kallëzim penal kundër 53 vjeçarit A.K, për shkak të dyshimit se ka ...

Read More »

Arsimtari kapet me drogë, i caktohet 30 ditë paraburgim, ja në cilën shkollë

Arsimtari 36 vjeçar nga Dellçeva është kapur me sasi më të madhe të marihuanës, pas çka i është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditëve, shkruan Fakte. Ai ka ligjëruar lëndën e etikës para nxënësve në shkollën “Kliment Ohridski” në ...

Read More »

11 vjet burg për serbin që përpunonte drogë në Reçicë të Vogël

Millan Zarubica, serb që kryesonte prodhimin e drogës në një prej laboratoreve më të dhëma të Evropës Juglindore në Reçicë të Tetovë, u dënua me 11 vite burg. Prokuroria kishte kërkuar 12 vite, por meqë e pranoi fajin, dënimi iu ...

Read More »
Loading...