Home / Kronika e Zezë (page 4)

Kronika e Zezë

29 vjeçarja nga Struga braktis burrin dhe fëmijët, duke vjedhur 5 mijë euro dhe stoli ari

Për shkak të ekzistencës së bazës për dyshimin e kryerjes së veprave penale “braktisje  dhe keqtrajtim  i fëmijës” dhe “vjedhje“, Zyra e Jashtme për Veprime Kriminalistike  Strugë ngriti padi penale kundër AA. (29) nga fshai  Shum i Strugës. E  akuzuara, ...

Read More »

“Blic”: Dy shtetas të Maqedonisë mes viktimave në ndeshjen zinxhirore në Serbi

Dy shtetas të Maqedonisë janë në mesin e viktimave në ndeshjen zinxhirore që ka ndodhur sot në autostradën Beograd-Nish, në drejtimin mes qyteteve Qupria dhe Jagodina, publikoi “Blici” serb. Loading... Krahas shtetasve të Maqedonisë, sipas shkrimit në “Blic” jetën e ...

Read More »

Ish-drejtori i një shkolle të mesme në Gostivar e ka keqpërdorur detyrën zyrtare

Kallëzim penal është parashtruar kundër ish-drejtorit të një shkolle së mesme komunale në Gostivar, i cili në periudhën nga nëntori i vitit 2017 deri në mars të këtij viti e ka keqpërdorur detyrën zyrtare. Loading... Sipas buletinit të sotëm të ...

Read More »

Aksident i rëndë në Shkup, lëndohet nëna dhe fëmija

Dy persona janë lënduar në aksidentin e rëndë që ndodhi sot në Bulevardin Ilinden pranë Fontanës në Parkun e Qytetit të Shkupit. Loading... Sipas dëshmitarëve okularë, nëna me një fëmijë ishte në automjetin që humbi kontrollin dhe goditi shtyllën. Të ...

Read More »

Arrestohet personi që plagosi 22-vjeçarin nga Luboteni

Policia e ka kapur sulmuesin që ditë më parë tentoi ta vrasë 22 vjeçarin nga Lubeteni, në Lagjen Hasanbeg. Siç njoftoi Ministria e Punëve të Brendshme, autori i dyshuar është një 26 vjeçar nga Shkupi i cili tashmë është marrë ...

Read More »

Burri 75-vjeçar kërkon ndihmën e Policisë, e dhunon ish-gruaja 70-vjeçare

Një çift të moshuarish janë bërë protagonistë të rastit më të fundit të dhunës në familje. Loading... Sipas burimeve të Policisë Vendore të Lezhës, mësohet se, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes të menjëhershëm, për shtetasin ...

Read More »

Tetovë, hynë me pistoletë dhe e kërcënon, ia merr 5000 euro nga duqani

Dje rreth orës 08.55 minuta 46-vjeçari B.M. nga Tetova, ka denoncuar se një person i panjohur, ka kryer plaçkitje në Agjencinë për transferim parash, me lokacion në rrugën e ,,Ilindenit,, në Tetovë. Loading... Personi i panjohur, i armatosur me pistoletë, ...

Read More »

Preshevë: Në kufi kapen 20 kilogramë drogë

Oficerët doganorë serbë në bashkëpunim me policinë kufitare në hyrje të kalimit kufitar të Preshevës nga Maqedonia zbuluan dje dhe ndaluan dy përpjekje për të kontrabanduar narkotikë dhe konfiskuan mbi 20 kilogramë drogë. Siç njoftoi Drejtoria Doganore, janë kapur mbi ...

Read More »
Loading...