Home / Kuriozitete (page 10)

Kuriozitete

Irena Dedvukaj tashmë edhe aktore; Ja ku do e shihni shumë shpejt!

Jemi mësuar që këngëtaren Irena Dedvukaj ta shohim vetëm në klipe dhe në skena të ndryshme muzikore, por ajo këtë herë na ka surprizuar në një tjetër fushë të artit. Irena do jetë pjesë e një filmi me titull “Parandjenja” ...

Read More »

KMC dhe Aurel Thëllimi publikojnë klipin e shumëpritur “Tumankuqe”

Është publikuar më në fund klipi i shumëpritur i reperit KMC dhe këngëtarit Aurel Thëllimi. Kënga e cila u realizua në studion e DeVox dhe klipi nën kujdesin e kompanisë Fourinfinit, u mbajt enigmë deri ditën e publikimit të klipit ...

Read More »

“Kafe e dynja” një këngë e bukur folklorike nga Sefë Duraj

“Shkoj rinia shkoj rinia, kush mi qan hallet e mia, mka marr malli për shoqni, për atë vakt kur isha djal i ri, sa shpejt vitet kan kalu, e sa shokë tash jetë kan ndrru, pleqt kan than e thojn ...

Read More »

Vjen “Të doja ty” nga Leonida Marjakaj, super këngë

Sapo ka ardhur klipi i këngës më të re “Të doja ty” nga artistja me zërin e ëmbël Leonida Marjakaj. Kënga ka plot ritëm dhe ka nisur të pritur mjaft mirë dhe vetë këngëtarja gjatë postimit të këngës në faqen ...

Read More »

“Larg” një super këngë ka ardhur nga Alida dhe Grazia

Pas hitit të saj që u pëlqye deri në Rusi ” E vuaj”, këngëtarja Alida Duka sapo ka sjellë një tjetër super projekt këtë herë në bashkëpunim me këngëtaren Grazia. Janë bashkuar dy zëra të bukur në këngën “Larg” ardhur ...

Read More »

Pëlqehet kënga “Bella” nga Petriti

Një ndër artistët e ri po që ka depertuar fuqishëm në industrin muzikore shqiptare është dhe Petrit Geci . Kënga e re e sapo publikuar mban titullin “Bella” dhe menjëher pas publikimit është vërshuar nga klikimet dhe komentet me nota ...

Read More »

Manii thotë ‘Papi qulo’ (Video)

Këngëtarja e njohur Manii vjen me një projekt ritmik të titulluar ‘Papi qulo’, një këngë e bukur dhe ritmike që e sjellë këngëtaren në formë më të mirë të mundëshme. E për këtë mjafton të shihet projekti i saj i ...

Read More »

Ky është këngëtari i hitit ‘Gurbetqar’ (Video)

Rezonar Lanaj është 12 vjeç, i lindur në Darmstadt të Gjermanisë. Jeton me familje në rrethinën e Groß Gerau. Talentin e tij në muzikë e kanë zbuluar që në çerdhe ku mësuesja e tij e muzikës insiston që Rrezi të ...

Read More »

Premierë – Trojet tona nga Suad Shaptafi (Video)

Muzika Popullore Shqiptare, përbën një ndër pasuritë më të çmuara të vendit. Folklori muzikor bën një jetë aktive edhe sot, ndërkohë që gjurmët e ti jane qe nga lashtësisë. Folklori muzikor shqiptar e bën jetën e vet në një ndarje ...

Read More »

Vjollca dhe Xhela sjellin vërtetë një potpuri të bukur festive

Është bërë traditë tashmë që para festave të fundvitit produksione të ndryshme muzikore të sjellin xhirime festive me artistët e njohur shqiptarë, madje kohët e fundit më shumë të pëlqyera janë duetet apo bashkëpunimet me potpuri. Por deri tani njëra ...

Read More »
Loading...