Home / Kuriozitete (page 3)

Kuriozitete

Aksidentohet këngëtari shqiptar:Kuptova që pasuria dhe fama nuk janë asgjë

Këngëtari nga Kosova, Labinot Rexha dhe familja e tij u përfshinë në një aksident të frikshëm fundjavën që lamë pas. Loading... Teksa udhëtonte me familjen e tij drejt Zvicrës, makina e tyre rrezikoi të binte në një lartësi 100 metra. ...

Read More »

Ky është videoprojekti më i ri i Naser Mitrovicës (Video)

I lindur në Bajrë të Mitrovicës, Naser Mitrovica vjen nga një familje e vjetër qytetare. Ai ka filluar të këndojë që si fëmijë duke bërë kështu që talenti i tij të shkëlqejë thuajse në gjithë Kosovën. Vokali i tij oriental ...

Read More »

Pop stari Liza gjen princin e jetës

Ajo Liza Therese Holmberg është një nga vajzat më të bukura në Suedi dhe jo vetëm por edhe një super star falë talentit të saj si këngëtare. E kjo bukuroshe ka pak ditë që nuk është më single, ajo sapo ...

Read More »

Elbasan Munishi: Familja dhe skena zotërojnë ditën dhe jetën time

Të gjithë ata që kanë pasur rastin të dëgjojnë teksa performon live, lirisht mund të thuhet se është një uragan i skenës shqiptare. Elbasan Munishi me potencialin e tij dhe vokalin e mrekullueshëm bën që një aheng familjarë të përfundojë ...

Read More »

“Valle popullore Mega shota-Rugova “ nga Dj Xheni (Video)

Dj Xheni Gashi sapo ka publikuar projetin e ri , “Valle popullore Mega Shota- Rugova” është projekti i sapo publikuar në youtube nga Dj në fjal. Fal talentit të ti ai ka arritur të depertoi suksesëshem në këtë industri të ...

Read More »

GENTA PREZANTUESJA MË E SUKSESHME NGA E VITI QË LAM PAS

Gentiana Ibishi nga Tetova njëherit edhe moderatorja më e mirë e vitin që lamë pas ka shkëlqyer në gjitha aktivitet si në modelim, fotografi dhe prezantuese tash më e njohur për publikun, me emisionet Televizive . Loading... Ajo është duke vazhduar ...

Read More »

Premierë: “Mos me qo selam” nga Gramoz Gervalla (Video)

Ka një zë unik, të jashtëzakonshëm. Me një shikim ‘vrastar’ dhe butësi në interpretim, shoqëruar nga një vokal prej një ylli të vërtet. Gramoz Gervalla quhet këngëtari i cili ka kohe qe ka shkëlqyer në industrinë muzikore shqiptare. Loading... Muzika ...

Read More »

Margaritë Camaj : “I Love: Unë Dua,” -Kjo i dedikohet paraardhësve të mi shqiptarë”

Një mendje e urtë por edhe e bukur, një emër tashmë i njohur në letërsinë shqiptare dhe botërore sidomos në Amerikë. Quhet Margaritë Camaj, vajza shqiptare nga Nju Yorku që deri më tani është autore e 11-të librave që shiten ...

Read More »

“Tradhtare” do jetë prurja e re e Adalenës?

Këngëtarja Adalena Seferi, pas lajmërimit të një albumi live, të cilin e ka realizuar në studiot e njohura muzikore në Kosovë, duket se vitin e ri e ka nisur me këmbë të mbarë. Ajo ka postuar në llogaritë e saj ...

Read More »

Diinora: Jam e fortë, por po më ceke në pikë të dobët…!

Diinora, është këngëtare e re në tregun muzikor edhe pse ka nisur të këndojë që në fëmijëri, por zëri i veçantë duket se i ka hapur dyert për suksesin e merituar. Ajo, jo vetëm është e talentuar por edhe mjaft ...

Read More »
Loading...