Home / Kuriozitete (page 4)

Kuriozitete

Premierë – Ke Çesmja kishes nga Vani Gjuzi

Muzika live është specialiteti i tij, e kësaj i ka dhënë vulë përmes shumë paraqitjeve. Vani Gjuzi e ka dëshnuar vetën në muzikë edhe atë prej vitesh. Zë që dëgjohet me kënaqësi, këngëtar që vlen. Ai ia di rendin kësaj ...

Read More »

Super balada e fundvitit vjen nga Rovena Stefa

“Mikja ime”, balada shume emocionale qe vjen pas hiteve qe kane mbetur ne zemren e publikut shqiptar dhe jo vetem, si “Malli”, “Adrese pa emer”, etj. BazuAr ne ngjarje te vertete, ky tekst i kushtohet nje vajze te dashuruar dhe ...

Read More »

Lissus Tilka,”sozia” e Elita 5 & Shkumbin Ismailit vjen me superbalade

Lissus Tilka, kantautorja e re shqiptare, njeherazi Nertila aktiviste e Shqiperise, ka publikuar sot nje balade rock, aty ku ne fakt publiku mendon se shkelqen me shume ne krijimtarine e saj muzikore. Ajo i krijon te gjitha tekstet dhe muziken ...

Read More »

Yjet shqiptare në dorën e Daniela Pepaj në Zvicër

Një vajze artiste, punëtore dhe e suksesshme. Kjo është shqiptarja Daniela Pepaj një make up artiste e njohur që jeton e punon që shtatë vite në Zvicër por është me origjinë nga Kosova. Daniela falë profesionalizmit të saj punon me ...

Read More »

I këndon ‘Pikturës’ por së shpejti do bëhet një yll i vërtetë (Video)

Lola është tetë vjeçare, paraqitja e saj skenike ka qenë në moshën 6 vjeçare ndërkohë që këngët të cilat i ka realizuar titullohen: Pushimet dimërore, Piktura dhe Macja. Lola vijon mësimet në klasën e tretë dhe është anëtare e korit ...

Read More »

Dini Casanova vjen së shpejti me një projekt të ri por shumë ndryshe

Dini Casanova është duke bërë gati një videoprojekt të ri të cilin është duke e xhiruar jashtë vendit, ndonëse akoma nuk ka vendosur për lokacionin, ai thekson se kënga që e ka bërë do jetë ritmike e zhanrit Reggaton ndërkohë ...

Read More »

Arnold Schwarzenegger vjen në Shqipëri? Kampionia shqiptare tregon detajet [VIDEO]

Arnold Schwarzenegger është një nga aktorët më të fashmëm në botë dhe pa dyshim adhurohet shumë nga publiku shqiptar. Por më në fund ka një lajm të mirë për të gjithë ata që e adhurojnë aktorin. Në intervistën për emisionin ...

Read More »

Ju prezantojmë artin e bukur të shqiptares Cika!

Ajo është një shqiptare e famshme falë artit të saj në Zvicër. Kjo është vajza me emrin Francika Uka me origjinë nga Gjakova por jeton në kantonin Aarau në Zvicër, por ashtu siç e ka edhe emrin e sallonit të ...

Read More »

Vjen bomba e fundivitit nga Ermi, një super hip-hop këngë

“Ska kufi” quhet kështu kënga më e re e sapo ardhur nga këngëtarja mjaft e komentuar dhe seksi Ermi. Kënga ka si producent Cris Swiss Musix, master record nga GS Studio në Zvicër dhe videoklipi nga XL Films. Ermi vjen ...

Read More »

Premierë: “ Gurbeti “ Nga Mirash Bardheci

Muzika Popullore Shqiptare, përbën një ndër pasuritë më të çmuara të vendit. Folklori muzikor bën një jetë aktive edhe sot, ndërkohë që gjurmët e ti jane qe nga lashtësisë. Folklori muzikor shqiptar e bën jetën e vet në një ndarje ...

Read More »
Loading...