Home / Kuriozitete / ShowBiz (page 10)

ShowBiz

KMC dhe Aurel Thëllimi publikojnë klipin e shumëpritur “Tumankuqe”

Është publikuar më në fund klipi i shumëpritur i reperit KMC dhe këngëtarit Aurel Thëllimi. Kënga e cila u realizua në studion e DeVox dhe klipi nën kujdesin e kompanisë Fourinfinit, u mbajt enigmë deri ditën e publikimit të klipit ...

Read More »

“Kafe e dynja” një këngë e bukur folklorike nga Sefë Duraj

“Shkoj rinia shkoj rinia, kush mi qan hallet e mia, mka marr malli për shoqni, për atë vakt kur isha djal i ri, sa shpejt vitet kan kalu, e sa shokë tash jetë kan ndrru, pleqt kan than e thojn ...

Read More »

Vjen “Të doja ty” nga Leonida Marjakaj, super këngë

Sapo ka ardhur klipi i këngës më të re “Të doja ty” nga artistja me zërin e ëmbël Leonida Marjakaj. Kënga ka plot ritëm dhe ka nisur të pritur mjaft mirë dhe vetë këngëtarja gjatë postimit të këngës në faqen ...

Read More »

“Larg” një super këngë ka ardhur nga Alida dhe Grazia

Pas hitit të saj që u pëlqye deri në Rusi ” E vuaj”, këngëtarja Alida Duka sapo ka sjellë një tjetër super projekt këtë herë në bashkëpunim me këngëtaren Grazia. Janë bashkuar dy zëra të bukur në këngën “Larg” ardhur ...

Read More »

Pëlqehet kënga “Bella” nga Petriti

Një ndër artistët e ri po që ka depertuar fuqishëm në industrin muzikore shqiptare është dhe Petrit Geci . Kënga e re e sapo publikuar mban titullin “Bella” dhe menjëher pas publikimit është vërshuar nga klikimet dhe komentet me nota ...

Read More »

Manii thotë ‘Papi qulo’ (Video)

Këngëtarja e njohur Manii vjen me një projekt ritmik të titulluar ‘Papi qulo’, një këngë e bukur dhe ritmike që e sjellë këngëtaren në formë më të mirë të mundëshme. E për këtë mjafton të shihet projekti i saj i ...

Read More »

Ky është këngëtari i hitit ‘Gurbetqar’ (Video)

Rezonar Lanaj është 12 vjeç, i lindur në Darmstadt të Gjermanisë. Jeton me familje në rrethinën e Groß Gerau. Talentin e tij në muzikë e kanë zbuluar që në çerdhe ku mësuesja e tij e muzikës insiston që Rrezi të ...

Read More »

Premierë – Trojet tona nga Suad Shaptafi (Video)

Muzika Popullore Shqiptare, përbën një ndër pasuritë më të çmuara të vendit. Folklori muzikor bën një jetë aktive edhe sot, ndërkohë që gjurmët e ti jane qe nga lashtësisë. Folklori muzikor shqiptar e bën jetën e vet në një ndarje ...

Read More »

Vjollca dhe Xhela sjellin vërtetë një potpuri të bukur festive

Është bërë traditë tashmë që para festave të fundvitit produksione të ndryshme muzikore të sjellin xhirime festive me artistët e njohur shqiptarë, madje kohët e fundit më shumë të pëlqyera janë duetet apo bashkëpunimet me potpuri. Por deri tani njëra ...

Read More »

Ju prezantojmë super artistin Kristjan Daka!

Nuk mund të llogaritet një mbrëmje e bukur muzikore pa pasur një tupan, e për këtë duhet një mjeshtër. Quhet Kristjan Daka me origjinë nga Kosova por që jeton në Gjermani, djaloshi që çdo fundjavë e kemi nëpër klabet dhe ...

Read More »
Loading...