Menduh Thaçi u takua me ambasadorin Timonie

vull

Sot, më 03 gusht 2020, kryetari i PDSH-së, z. Menduh Thaçi, u takua me Shkëlqesinë e Tij, ambasadorin e Francës në Maqedoninë e Veriut, z. Christian Thimonier, në Rezidencën e Republikës Franceze. Në takim u bisedua për hapat e mëtutjeshme të formimit të qeverisë së Maqedonisë së Veriut, me qëllim […]

Në Tetovë, të enjten protestohet kundër rritjes së çmimit të rrymës

vull

Protestë në Tetovë për shkak të rritjes së çmimit të rrymës Arianit Xhaferi Për të shprehur revoltën ndaj rritjes së çmimit të energjisë elektrike si dhe ndaj shumë problemeve të lidhura me energjetikën, ditën e Enjte, me datë 6 Gusht 2020, në ora 19.00 organizohet PROTESTË në sheshin Iliria në […]

TELEGRAM NGUSHËLLIMI UT-ja: Ndahet nga jeta ligjëruesi shembullor në Fakultetin Filozofik, Prof. Dr. Galip Veliut.

vull

TELEGRAM NGUSHËLLIMI Me pikëllim të thellë e pranova lajmin për ndarjen nga jeta të profesorit tonë, ligjëruesit shembullor në Fakultetin Filozofik, Prof. Dr. Galip Veliut. Profesori ynë i respektuar, anëtar i Senatit në Universitetin tonë, mësimdhënës në programin studimor të Filozofisë, angazhohej në vazhdimësi si në mësimdhënie, punë praktike, në […]

Qytetarët po kërkojnë tërheqjen e vendimit për rritjen e çmimit të energjisë elektrike

vull

Revolta e qytetarëve dita ditës po rritet pasi Komisioni Rregullator i Energjisë dje rriti çmimin e energjisë elektrike me 7.4%. Të gjithë janë mobilizuar. Qytetarët në rrjetet sociale kanë nisur një peticion në internet për të hequr rritjen e energjisë elektrike, uljen e TVSH-së në energji elektrike nga 18% në […]

LSDM-BDI, opsioni i parë për Qeverinë e re?! Analistët tregojnë variantet e tjera të mundshme

vull

Salla Kupolë e Kuvendit është gati për seancën konstituive për përbërjen e re parlamentare. Të martën, më 4 gusht, pritet të betohen deputetët e rinj. Pas kësaj edhe zyrtarisht do të nisin bisedimet mes partive për formim të shumicës për formim të qeverisë, ndonëse ka shumë zëra që thonë se […]

Takimi në Qeveri për problemin e ujit në Siniçan, të gjindet zgjidhje urgjente për banorët

Sot në Qeverinë e Republikës së Maqedonisë Veriore u mbajt një takim ku morën pjesë Ministri i mjedisit dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini, Ministri i vetëqeverisjes lokale Goran Mileski, Ministri i brendshëm Agim Nuhiu, Ministri i bujqësisë, pylltarisë dhe menaxhimit të ujërave Trajan Dimkovski, Kryetari i Bogovinës Albon Xhemaili dhe […]

Si tenton kreu i Bogovinës, t’i sigurojë në mëyrë të paligjshme ujë Siniçanit përmes burimeve të Urviçit?

‘Spektakli’ tashmë prej disa javësh që po bën kreu i komunës së Bogovinës, Albon Xhemaili në atarin e fshatit Urviç po del që është gjithnjë një sajesë e tij për të përfituar pikë politike në një kohë kur vendi dhe e gjithë bota po përballen me Pandeminë e virusit Covid […]

SPBTetovë jep detaje për rastin e kryetarit të Bogovinës, Albon Xhemaili

Gjatë ditës së djeshme (28 korrik) prej ora 14.00 deri në 14 e 45 minuta, në ambientet e Sektorit për Punë të Brendshme Tetovë, me kërkesë të tij personale, ishte i pranishëm Kryetari i Komunës së Bogovinës Albon Xhemaili, i cili pati një takim pune me menaxhmentin e SPB Tetovë, […]

Doc.Dr. Florin Besimi: Faleminderit që na dhatë fuqinë për t’i shtyrë kufijtë e suksesit

Blerand Rexhepi

Deputeti i sapo zgjedhur i BDI-së,doc. dr. Florin Besimi, ka falënderuar qytetarë për çdo hap që kanë bërë deri te kutia e votimit, duke theksuar se kemi edhe shumë rrugë për të bërë. Doc.Dr. Florin Besimi ka cekur se besimi i qytetarëve, është arritja më e madhe për BDI-në dhe […]

Ali Ahmeti: Votoni numrin 9, realizoni ëndrrën sepse JU VLENI!

Blerand Rexhepi

Të dashur miq, motra e vëllezër, Rrugëtimi jonë për kauzën tonë shumë të rëndësishme, kauzën tonë shqiptare, po ec në mënyrën më të mirë të mundshme për arsye se u përqafua fuqishëm nga të gjithë ju. Në këto zgjedhje, ne shqiptarët po shkruajmë historinë së bashku, ne po realizojmë ëndrrën […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: