Sigurohen 165 milionë denarë për projekte infrastrukturore në 12 komuna

Blerand Rexhepi

Gjithsej 165 milionë denarë prej sot u janë vënë në disponim 12 komunave për realizim të projekteve infrastrukturore me të cilat pritet të përmirësohet jeta e qytetarëve. paratë janë siguruar përmes Projektit për përmirësim të shërbimeve komunale që e zbaton Ministria e Financave me mbështetje të Bankës botërore. Nga mjetet […]

Të enjten do të bëhet dezinsektimi i dytë nga toka në territorin e komunës së Gostivarit

vull

Njoftohen qytetarët se më datë 22.08.2019 (e enjte), do të bëhet dezinsektimi i dytë nga toka në territorin e Komunës së Gostivarit për zhdukjen e mushkojave të rritura dhe dëmtuesve të tjerë. Dezinsektimi do të kryhet në mbrëmje pas orës 24:00 deri në orët e hershme të mëngjesit, vetëm në […]

Kryeministri Zaev pranon në takim delegacionin e Republikës së Bullgarisë

vull

Kryeministri Zoran Zaev, së bashku me ministrin për Vetëqeverisje Lokale, Goran Milevski dhe delegacionin qeveritar sot ishin nikoqir të delegacionit të Republikës së Bullgarisë të udhëhequr nga ministrja për Zhvillim Rajonal dhe Urbanizëm, Petja Avramova. Në takimin e mbajtur në Qeveri, Kryeministri Zaev theksoi se dy vjet pas nënshkrimit të […]

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut do të mbaj mbledhjen e saj të rregullt të 150-të

vull

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot do të mbajë mbledhjen e saj të rregullt të 150-të me më tepër pika të rendit të ditës nga programi i saj i punës dhe tema në interest ë qytetarëve. Në këtë mbledhje me propozim të Shoqatës aksionare për kryerje të veprimeve […]

Katica u paraqit në gjykatë me avokatin  e saj

vull

Prokurorja Speciale Publike Katica Janeva është marrë në pyetje nga Prokuroria e Krimit të Organizuar si person nën hetim për rastin  “Reket” transmeton KohaNews. Për dallim nga kolegët e saj nga PSP të cilët dhanë dëshmitë e tyre si dëshmitar, Janeva erdhi së bashku me avokatin e saj Stevan Pavlevski […]

Policia ka marr lejet e 13 shoferëve të dehur në Tetovë

vull

Në fundjavë në zonën e Sektorit të Punëve të Brendshme Tetovë, u krye një kontroll me qëllim zbulimin e shoferëve që drejtojnë automjete nën ndikimin e alkoolit. U zbulua se 13 shoferë po drejtonin automjete nën ndikimin e alkoolit dhe ishin të përjashtuar nga trafiku dhe ishin privuar përkohësisht nga […]

KRRE publikon çmimet e reja të derivateve të naftës

vull

Komisioni Rregullator për Energjetikë ka publikuar çmimet e reja të derivateve të naftës, të cilat do të hyjnë në fuqi nga mesnata e sotme. Sipas vendimit të KRRE, çmimet e benzinës Eurosuper BS-95 dhe Eurosuper BS-98 mbeten të pandryshuara, ndërsa dizeli do të lirohet për 0.5 denarë. Një litër benzin […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: