Han dhe Riker këtë javë në Shkup!

vull

Eurokomesari për zgjerim, Johanes Han, të enjten do të vizitoj Shkupin. Në kuadër të vizitës së tij, ai do të takoj edhe kryeministrin e vendit, Zoran Zaev me të cilin është parashikuar edhe konferencë e përbashkët për media pas përfundimit të takimit. Han do të takohet edhe me përfaqësuesit e […]

Kush është drejtori i ri i Drejtorisë së hekurudhave!?

Ish zëvendës kryeministri për implementimin e Marrëveshjes së Ohrit dhe profesori universitar Festim Halili pritet që të drejtojë Drejtorinë e hekurudhave edhe atë me propozim të BDI-së duke sjellë kështu në krye të drejtorive të fuqishme emra të rinjë dhe të dëshmuar nëpër funksione dhe profesione të tyre. Kështu, Drejtorinë […]

Elezi: Punësimi do të rritet, paga mesatare më e lartë për 5% këtë vit

Punësimi do të vazhdojë të rritet këtë vit, derisa rritja e pagës meastare neto pritet të jetë për 5% më e lartë, sipas parashikimeve të Ministrisë së financave. Zëvendës ministrja e financave Shiret Elezi duke elaboruar Bilancin përfundimtarë për vitin 2018 në Parlament, ka thënë se lëvizjet e favorshme ekonomike […]

UNT mirëpret studentët e rinjë

К O N K U R S PËR REGJISTRIMIN E STUDENTËVE NË CIKLIN E PARË DHE TË DYTË TË STUDIMEVE NË UNIVERSITETIN “NËNË ТEREZA” NË SHKUP NË VITIN AKADEMIK 2019/2020 Universiteti “Nënë Тereza” në Shkup shpalli konkursin për regjistrimin e studentëve në ciklin e parë dhe të dytë të studimeve […]

Granit Shala: Prag zgjedhjesh, diasporës i duhet një zë i fuqishëm në Kuvend

Eshtë i rrallë si personalitet, i veçantë si njeri, por edhe figurë emblemë e sportit, artit, por edhe biznesit. Jeton dhe vepron në diasporë, por zemrën dhe shpirtin e ka gjithmonë në vendin e tij, Kosovën. Ai edhe pse jeton tash e sa vite në Gjermani, dhe njihet si një […]

Dorëzohen mbi 9 mijë kërkesa të reja për privatizim të tokave shtetërore

Kohëve të fundit janë dorëzuar mbi 9.000 kërkesa për privatizim të tokave shtetërore, që tregon se te qytetarët ekziston interesim i madh për këtë privatizim, prejse vitin e kaluar ishte dhënë mundësi e re për dorëzim të kërkesës, ishte theksuar në takimin e sotëm të zëvendësministres së Financave Shiret Elezi […]

Kosova po shkon në zgjedhje, Shala vjen me një lutje për LDK-në

Anëtari i AAK-së, i cili vepron në diasporë, Granit Shala, e ka një lutje për LDK-në pasi vendi do të shkojë shumë shpejt në zgjedhje. Ai në një postim në Facebook, ka shkruar që LDK-së i takon të dalë me ndonjë program të ri, e jo me temën e vrasjeve […]

Unioni i bizneseve shqiptaro-gjermane, mbështet kryeministrin Haradinaj

Ishta data 28 Shtator i vitit 2017, pak javë mbas marrjes së mandatit, kur kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ftoi në kabinetin e tij, kryesinë dhe anetar të shumtë të Unionit të bizneseve shqiptaro-gjermane për një takim pune me te dhe një pjesë të kabinetit të ti qeverisës. […]

Elezi priti në takim një delegacion nga Instituti i kontabilitetit!

Kryeministri Zoran Zaev i shoqëruar nga zëvendësministrja e financave Shiret Elezi sot janë takuar me përfaqësues nga Instituti i kontabilistëve dhe kontabilistëve të liçencuar delegacion i drejtuar nga kryetarja Lençe Papazovska. Në këtë takim, bashkëbiseduesit janë dakorduar se kontabiliteti është fushë shumë e rëndësishme dhe është thënë se Qeveria me […]

Teuta Arifi lëshon në përdorim rrugën në Reçicë të Madhe

“Pas investimit në shtratin e lumit të vendbanimit Reçicë e madhe, ndërtimin e tërësishëm të murreve mbajtëse dhe pastrimin e lumit, në vitin 2017 ju premtuam banorëve të këtij vendbanimi që edhe rruga përskaj lumit do të transformohet në nje shëtitore më trotoare të gjëra dhe ndriçim publik. Atë që […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: