Ali Ahmeti nga Shkupi: Me 15-të korrik fiton BDI-ja dhe kryeministri shqiptar

vull

Bashkimi Demokratik për Integrim në sheshin e Shkupit  të stërmbushur i dha përkrahje të fuqishme idesë së kryetarit z.Ali Ahmeti që me 15 korrik të këtij vitit të votohet numri 9-të, të votohet për kryeministrin e par shqiptar në Republikën e Maqedonisë së Veriut.  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim […]

PDSH: Do t’i mbyll kazinot – 42 km larg vendbanimeve. Përveç zv.kryeministër edhe ministër i Punëve të Brendshme

vull

Dje, 9 korrik, kryetari i PDSH-së vizitoi disa fshatra të Kumanovës bashke me Orhan Ibrahimin, edhe atë: Ramanli, Llopat, Çerkez. Në vazhdim u mbajt tubimi përmbyllës në Kumanovë. Gjithashtu, Menduh Thaçi ishte edhe në Reçicë të Vogël – Tetovë ku u shpreh: “Po ta jep populli forcën e vërtetë, përveç […]

Familja është pikënisja për çdo fitore, flet Florin Besimi

Sot, Dr. Florin Besimi, ka publikuar një foto familjare, ku shihet bashkëshortja e tij, Flora, e cila është magjistre e Pedagogjisë dhe tre fëmijët e tij, Sara, Iliri dhe Ylli, me ç’rast ka cekur se “jam i lumtur me familjen time, andaj, kjo është pikënisja ime për çdo fitore”. Kandidati […]

Dr. Florin Besimi: BDI për bujqësinë ka programe konkrete dhe zotohet për zbatim në mandatin e ardhshëm

Dr. Florin Besimi, kandidat i BDI-së për zonën e 6-të, në kuadër të fushatës zgjedhore, ka vizituar sot Tregun e gjelbër, ku ka takuar prodhuesit bujqësor dhe qytetarët, duke diskutuar për platformën e BDI-së, për bujqësinë dhe programin e kësaj force politike në mandatin qeverisës 2020-2024. BDI e konsideron bujqësinë […]

Nuredini nga Bogovina: Punojmë me profesionalizëm dhe shumë transparencë për qytetarët

Kandidati për deputet në njësinë e VI-të zgjedhore njëherit edhe ministër në detyrë Naser Nuredini mbrëmë para banorëve të komunës së Bogovinës ka kërkuar mbështetje në këto zgjedhje të parakohëshme parlamentare duke thënë se po punojnë me qytetarët dhe vetëm për qytetarët. Nuredini duke folur mbi konceptin dhe idenë e […]

Florin Besimi: Shipkovica e heroizmave ndër shekuj, i jep krah fitores së madhe të BDI-së!

Nga zemra e Malësisë, në Shipkovicën e legjendave kuq e zi, tek rrënjët e atdhetarizmit tonë, morëm përkrahjen e plotë, përkrahjen me zemër, për flamurin, për dëshmorët, për kombin, për gjuhën, për arsimin, për institucionet demokratike, për djersën e ballit të nënave tona e vuajtjet e baballarëve, për të drejta […]

Xhaferi nga Gostivari: Komandant Ahmeti, në njësinë zgjedhore V janë bërë tok nga i vogli e deri tek i moshuari rreth idesë tuaj për Kryeministër Shqiptar

Para qytetarëve të komunës së Gostivarit në tubimin e mbajtur sonte nga BDI ka folur kryeparlamentari në detyrë Talat Xhaferi njëherit bartës liste në zonën e V zgjedhore. Ai ka kërkuar mbështetjen për idenë dhe konceptin e Ali Ahmetit. “Shfrytëzoj rastin që në emër të zonës së V-të të ju […]

Doc.Dr. Florin Besimi merr përkrahje të fuqishme nga kolegët mantelbardhë: Po të madhe për 15 korrik

Kandidati i BDI-së, nga zona e 6-të zgjedhore, Doc.Dr. Florim Besimi, mjeku i mirënjohur në krye të Spitalit Klinik të Tetovës, i mirënjohur edhe përtej Tetovës dhe qarqet shëndetësore, ka takuar sot mjekët e Tetovës, kësaj zone të mirënjohur për mantelbardhët e saj, shërbimet spitalore dhe cilësinë e përkujdesjes shëndetësore […]

Fitore Ziberi gjatë takimeve me qytetarë: Do jem zë i fuqishëm i femrës dhe rinisë

Kandidatja për deputete në zonën e VI-të zgjedhore Fitore Ziberi gjatë aktiviteteve të fundit në teren në kuadër të fushatës parazgjedhore për zgjedhjet e parakohëshme parlamentare ka deklaruar se si e re që i është futur politikës do të jetë një zë i fuqishëm si për femrën ashtu edhe për […]

Anketa e Stratum R&D/LSDM favorite për t’i fituar zgjedhjet, lë mbrapa VMRO-në

Anketa e fundit e realizuar nga kompania prestigjioze Stratum R&D Metodology ka nxjerë fitues në bllokun shqiptarë Bashkimin Demokratik për Integrim e cila lë prapa ASH dhe Alternativën. në kuadër të anketës së realizuar përmes telefonit dhe rrjeteve sociale nxjer BDI-në fituese përkundrejt partive tjera derisa në bllokun maqedonas LSDM […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: