Anketa/Koalicioni ‘Mundemi’ fitues i zgjedhjeve, lë mbrapa VMRO-në

Qendra për Kërkime Politike dhe Komunikim zhvilloi një sondazh përpara zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 15 korrikut. Ky është një studim i realizuar në 1381 të anketuar të kryer “ballë për ballë” – direkt në kontakt me të anketuarit. Sondazhi u zhvillua në të gjitha zonat elektorale, në periudhën nga […]

Godet Zoran Zaev: Mbrojta me jetën time Talat Xhaferin

BDI nuk vlen pesë pare në tregun e votave. Ky është qëndrimi im sot, ishte qëndrimi im edhe atëherë, në kohën kur u inçizua biseda e publikuar sot. Kishin 20 deputetë, u përgjysmuan në 10, në këto zgjedhje do të kenë edhe më pak. Sidoqoftë, përkundër faktit që BDI nuk […]

Nuredini takon afaristët në Tetovë: Biznesi vendor prioritet i yni edhe në mandatin e ri

Kandidati për deputet nga rradhët e BDI-së dhe ministër në detyrë Naser Nuredini sot ka qëndruar për vizitë në kompaninë Les Komerc në kuadër të aktiviteteve të fushatës parazgjedhore për zgjedhjet e parakohëshme parlamentare që pritet të mbahen më 15 Korrik. Nuredini në këtë takim ka bashkëbiseduar me pronarët e […]

Florin Besimi: Krenarë me prodhuesit vendor, prioritet i ynë lehtësimet e të bërit biznes

Sot, në kuadër të vizitave në bizneset e suksesshme, kompania Les Kommerce, ishte mikpritëse e dr. Florin Besimit, kandidatit të BDI-së, në zonën e 6-të zgjedhore, me ç’rast u diskutua ecuria e suksesit të kësaj kompanie dhe platforma e BDI-së për bizneset. Doc.Dr. Florin Besimi potencoi se ekonomia është në […]

Elezi: Në të gjitha komunat shërbimet do të mund të paguhen me kartela, duhet të bëhet furnizimi me terminale!

Përdorimi i përgjithshëm i mënyrës së pagesës pa kontakt me kartela Visa në vendin tonë u rrit me 113 përqind krahasuar me Marsin e vitit të kaluar dhe 86 përqind e qytetarëve janë të gatshëm të bëjnë transaksione pa kontakt sepse u sjellin atyre shumë përparësi. Këtë e tregon sondazhi […]

Ziberi nga Shkupi: Votoni numrin 9 (VIDEO)

vull

Karvani “Realizo Ëndrrën” ka tubuar sonte në kryeqendër në Shkup mijëra aktivistë, simpatizant të Bashkimit Demokratik për Integrim para të cilëve u bë prezantimi i programit zgjedhor në kuadër të fushatës për zgjedhjet e parakohshme parlamentare që do të mbahen me 15 korrik të këtij viti. Qytetarëve të Shkupit me […]

Ali Ahmeti nga Shkupi: Me 15-të korrik fiton BDI-ja dhe kryeministri shqiptar

vull

Bashkimi Demokratik për Integrim në sheshin e Shkupit  të stërmbushur i dha përkrahje të fuqishme idesë së kryetarit z.Ali Ahmeti që me 15 korrik të këtij vitit të votohet numri 9-të, të votohet për kryeministrin e par shqiptar në Republikën e Maqedonisë së Veriut.  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim […]

PDSH: Do t’i mbyll kazinot – 42 km larg vendbanimeve. Përveç zv.kryeministër edhe ministër i Punëve të Brendshme

vull

Dje, 9 korrik, kryetari i PDSH-së vizitoi disa fshatra të Kumanovës bashke me Orhan Ibrahimin, edhe atë: Ramanli, Llopat, Çerkez. Në vazhdim u mbajt tubimi përmbyllës në Kumanovë. Gjithashtu, Menduh Thaçi ishte edhe në Reçicë të Vogël – Tetovë ku u shpreh: “Po ta jep populli forcën e vërtetë, përveç […]

Familja është pikënisja për çdo fitore, flet Florin Besimi

Sot, Dr. Florin Besimi, ka publikuar një foto familjare, ku shihet bashkëshortja e tij, Flora, e cila është magjistre e Pedagogjisë dhe tre fëmijët e tij, Sara, Iliri dhe Ylli, me ç’rast ka cekur se “jam i lumtur me familjen time, andaj, kjo është pikënisja ime për çdo fitore”. Kandidati […]

Dr. Florin Besimi: BDI për bujqësinë ka programe konkrete dhe zotohet për zbatim në mandatin e ardhshëm

Dr. Florin Besimi, kandidat i BDI-së për zonën e 6-të, në kuadër të fushatës zgjedhore, ka vizituar sot Tregun e gjelbër, ku ka takuar prodhuesit bujqësor dhe qytetarët, duke diskutuar për platformën e BDI-së, për bujqësinë dhe programin e kësaj force politike në mandatin qeverisës 2020-2024. BDI e konsideron bujqësinë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: