Xhepçishti, si gjithmonë, krah kauzës shqiptare, për Kryeministrin shqiptar, ka cekur dr. Florin Besimi

Blerand Rexhepi

Kandidati i BDI-së, për Parlamentin e RMV nga zona e 6-të zgjedhore, dr. Florin Besimi, fushatën elektorale, e përmbylli nga Xhepçishti, bastioni i fitoreve të BDI-së, vizitonit të liderit të shqiptarëve, Ali Ahmetit dhe kauzave kombëtare. Xhepçishti njohu era e furtuna, pranvera të vonshme e dimra të gjatë me mundime, […]

Bomerang/Publikuan audio kundër Zaevit por haruan të shkurtojnë pjesën ku thotë ‘mërsh’ në fund të xhirimit!

Blerand Rexhepi

Mediat e opozitës raportuan një bisedë të përgjuar këtë pasdite në të cilën u dëgjua zëri i liderit të LSDM-së, Zoran Zaev. Biseda e shkurtër nën emrin “Zaev merr një raket prej 6 milion eurosh!” nga rruga, është jo e plotë, duket se është mjeti “i vërtetë” kundër Zaevit, por […]

Florin Besimi: Ne bëjmë çfarë themi, dhe themi çfarë bëjmë

Blerand Rexhepi

Kandidati i BDI-së, në Zonën e 6-të zgjedhore,doc. dr. Florin Besimi, ka cekur se “Ne nuk qeverisim me shembullin e forcës, por me forcën e shembullit!”. Ne bëjmë çfarë themi, dhe themi çfarë bëjmë, realizo ëndrrën, koha për Kryeministrin e parë shqiptar, ka cekur dr. Florin Besimi dhe ka ftuar […]

Mickoski publikisht i largoi deputetët nga partia, në fshehtësi i lutë dhe i bindë

Blerand Rexhepi

Regjistrimet e reja që u shfaqën në internet në mëngjes dhe mbi të cilat mund të dëgjohet zëri i liderit të VMRO DPMNE, Hristijan Mickoski, zbuluan të vërtetën për qëndrimin e tij ndaj deputetëve të pavarur që ai dëboi nga partia. Përkatësisht, publiku dhe anëtarësimi i VMRO DPMNE u njoftuan […]

Bajrami për ‘Syri Tv’: Angazhimi ynë do jetë një shtet neutral për të gjithë

Blerand Rexhepi

Përfaqësuesi i ASH-së, Naim Bajrami duke folur për ‘Syri Tv’ mbi gjendjen aktuale politike në vend në prag të mbajtjes së zgjedhjeve të parakohëshme parlamentare ka thënë se në rast të fitores në këto zgjedhje do të angazhohen për një shtet për të gjithë, një shtet neutral që nuk do […]

Publikohen audio të reja/Mickoski bind deputetët e larguar të mos votojnë Ligjin e prokurorisë publike (Audio)

Blerand Rexhepi

Edhe pse është dita e fundit para heshtjes zgjedhore, në YouTube u shfaqën regjistrime të reja, në të cilat kësaj radhe, dëgjohet përsëri drejtuesi i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, i cili sipas një prej xhirimeve, pati një takim të fshehtë me tetë deputetë të pavarur nga grupi i pavarur parlamentar VMRO-të […]

Ali Ahmeti nga Kuvendi: Këtu do ta zgjedhim kryeministrin shqiptar, votoni 9

Blerand Rexhepi

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti së bashku me kandidatët për deputet në të gjitha zonat sot para Kuvendit të Maqedonisë së Veriut tha se nga kjo godinë do të zgjidhet kryeministri i parë shqiptar. Ja fjalimi i tij i plotë Të nderuara media, i nderuari kandidat për […]

Florin Besimi: Profesionin e kam të shpëtoj jetë që jetës t’i japë dritë

Blerand Rexhepi

Doc.Dr. Florin Besimi, në zgjedhje kandidon për deputet i Parlamentit nga BDI-në, në Zonën e 6-të zgjedhore, kuadër i jashtëzakonshëm që çdo partie do t’i bënte nder. Ai, përpos ngarkesave profesionale, është shumë aktiv në jetën sociale, duke marrë përgjegjësi dhe duke promovuar çështjet jetike të qytetarëve. Ju të gjithë […]

Xhaferi nga Ohri: Zaevi t’u kërkon falje shqiptarëve, përndryshe le të harron bashkëpunimin me BDI-në

Blerand Rexhepi

Bartësi i listës në njësinë e V-të zgjedhore Talat Xhaferi në takimin përmbyllës në qytetin e Ohrit, ka folur mbi konceptin dhe idenë e BDI-së për zgjedhjet e parakohshme parlamentare si dhe për kryeministrin e parë shqiptarë. “Gati 20 ditë që eci zonën nga Mavrova e deri në Prespë dhe […]

Zaev: Kemi mundësinë e papërsëritshme, vazhojmë në rrugën e duhur

Blerand Rexhepi

Ne kemi një mundësi të papërsëritshme. Ne jemi anëtarësuar në NATO, ne po hapim kapituj me BE. Tani sheshi është tek ne, në ngritjen e ekonomisë, rritjen e pagave dhe pensioneve, forcimin e kapaciteteve ekonomike të të gjitha familjeve në vend. Le të vazhdojmë në rrugën e duhur. Më 15 […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: