Spasovski: E rindërtuam dhe e modernizuam infrastrukturën e rrjetit për prodhim elektro-energjetik për potencial më të lartë

vull

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqeodnisë së Veriut, Oliver Spasovski, së bashku me ministrin për Transport dhe Lidhje, Goran Sugareski dhe drejtoresha e përgjithshme SHA MEPSO, Eva Shukleva, morën pjesë në aktivitetet përfundimtare të 110 linja e transmetimit të kilovatëve Shtip – Probishtip pas së cilës vijon lëshimi provë […]

Vota shqiptare në Maqedoninë e Veriut

Garë e fortë zgjedhore do të jetë kurdoherë kur mbahen zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut! Gjithnjë e më shumë do të shkojë duke u rritur e duke u vetedijësuar votuesi i popullit shqiptarë, i cili duke qene i pushtuar e i nëpërkëmbur, kurrë nuk pati mundësi, rast e fat, të […]

Elvis Naçi “armik” i popullit

vull

Nga Arben LLALLA Një fjalë e urtë popullore thotë: Kur pi ujë as gjarpri nuk të ngacmon. E solla këtë analogji për një arsye të thjeshtë. Pse në këtë muaj të madh e të Shenjtë të Ramazanit, një muaj mëshire, një muaj falje, një muaj në një kohe koronavirusi, ku […]

Haklaj: Ngadhënjimi i doktrinës së Ali Ahmetit

Blerand Rexhepi

Ngadhënjimi i Doktrinës së Ali Ahmetit. Konstruktor i Shtetit të së drejtës, paritetit qytetar, harmonisë ndërfetare, integrimit Euroatlantik të Maqedonisë së Veriut. Maqedonia e Veriut, nga një republikë e ish Jugosllavisë, aleate e Serbisë pushtuese u bë shtet i pavarur, i njohur ndërkombtarisht, e aftë për të qendruar në këmbët […]

Abdulla Mehmeti: KUSH E VIKTIMIZON KOSOVËN NË KËTO RRETHANA?

vull

Për mutacionin e viruseve dhe plehun komunist   KUSH E VIKTIMIZON KOSOVËN NË KËTO RRETHANA?   Abdulla Mehmeti   Përderisa e gjithë bota po lufton me pandeminë e koronavirusit, pse Kosova duhet të përballet edhe me viruset e bandave bastarde rusofile?! Në të katër anët e botës, popujt dhe shtetet […]

El Feth

Blerand Rexhepi

Cfarëdoqoftë ardhmëria e konfliktit në Siri, është shumë e qartë se Rexhep Taip Erdogan, do ju qëndrojë besnik bindjeve të veta se Turqia nuk pranon dorëzim përpara terorizmit të cilin e ka luftuar me vite dhe gjatë asaj kohe ka dhënë me mija shehidë. Shkruan h. Sulejman ef. Rexhepi Këtyre […]

Jo votën shqiptare, maqedonit!

Blerand Rexhepi

Sokol GASHI Po afrohen zgjedhjet e prillit 2020 në Maqedoninë e Veriut! Sikur zgjedhjet e kaluara edhe këto zgjedhje janë me interes të gjithanshëm! Kryetari i LSDM-së Zaev u bë i pari që pas vitit 2001, arriti të merrte votë shqiptare dhe këtë fitore të parë të tijë, në zgjedhjet […]

Subscribe US Now