Home / Rajon (page 10)

Rajon

Bekteshi: Një sërë investimesh janë duke u bërë në zonat e banuara me shqiptarë

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi bëri të ditur se disa nga projektet në kuadër të investimeve kapitale janë duke u bërë në zonat me banorë shqiptarë. Loading... “Gazifikimi, gjegjësisht traseja Shkup- Kërçovë, e gjitha kalon në zonat shqiptarë, ku në ...

Read More »

Promovimi i librit të parë historik për rezistencën e armatosur në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë (UÇPMB-në)

Promovimi i librit të parë historik për rezistencën e armatosur në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë (UÇPMB-në) Loading...   Nesër, më  21 nëntor në ora 15:00h, në Sallën e Bibliotekës Kombëtare ‘Pjetër Bogdani”, në Prishtinë, bëhet promovimi i librit të historianit, ...

Read More »

Fehmiu e Xheva i kanë tejkaluar të gjitha figurat e mëdha të luftëtarëve të clirimit të atdheut

Fjalim i mbajtur në një nga sallat e ndërtesës së Kontrollit të Lartë të Shtetit në Tiranë Loading... I nderuar kryetar i Kontrollit të Lartë të Shtetit z. Bujar Leskaj! I dashur Bedri Islami, shoku dhe bashkëveprimtari i Gjeneral Fehmi ...

Read More »

Rigas: Me Marrëveshjen e Prespës ka parakushte për të dalë nga bllokimi për të mirën e Ballkanit

Me Marrëveshjen e Prespës ka parakushte për të dalë nga bllokimi në favor të Ballkanit dhe të dy vendeve, ka deklaruar në një intervistë me gazetën Greke Dokumento, ministri alternativ i Mbrojtjes i Greqisë, Panagiotis Rigas, transmeton korrespondenti i MIA-s ...

Read More »

‘Amerikani i FBI po heton në Tiranë personazhe të fortë publikë’

“Një zyrtar shumë i lartë amerikan i FBI-së, një nga personat përgjegjës për luftën kundër pastrimit të parave, ka qenë të paktën tre herë në Tiranë”. Loading... Kështu u shpreh në studion e emisionit “Java në RTSH” analisti Lorenc Vangjeli, ...

Read More »

Kryeministri Haradinaj mori pjesë në ceremoninë e ndërrimit të komandës së komandantit të KFOR-it amerikan

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në ceremoninë e ndërrimit të komandës së komandantit të KFOR-it amerikan, Kolonel Nick Ducich te kolonel Roy J. Macaraeg, e cila u mbajt në kampin ushtarak amerikan “Bondsteel”, në Sojevë të Ferizajt. Loading... Kryeministri ...

Read More »

Presidenti Meta priti Kryetarin e Dhomës së Përfaqësuesve të Maltës, Anġlu Farrugia

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta, priti Kryetarin e Dhomës së Përfaqësuesve të Maltës, zotin Anġlu Farrugia, i cili ndodhet në Shqipëri për të marrë pjesë në Sesionin e Dytë të Parlamentit Ndërkombëtar për Tolerancën dhe Paqen (IPTP). Presidenti Meta ...

Read More »

Shira dhe dëborë! Ja çfarë premton moti për nesër

Zhvillimi i një qendre të presionit të ulët atmosferik në brigjet e Italisë do të sjell mot të paqëndrueshëm në vendin tonë, ku vranësirat do të jenë prezentë në të gjithë territorin, duke rrezikuar shira të izoluar. Loading... Në zonat ...

Read More »

Gazetari hungarez: Orban është i përfshirë në ikjen e Gruevskit, ai do të përfundoj në Moskë

Peter Erdlay është redaktor dhe gazetar në një nga mediat hungareze që janë të pavarura dhe jashtë kontrollit të qeverisë së Viktor Orban. Ai punon në portalin “444.hu”, dhe merret me tema të hulumtimit, sigurisë kombëtare dhe korrupsionit. Loading... Peter ...

Read More »

Albin Kurti thotë se edhe Thaçi do ketë fatin e Gruevskit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Albin Kurti i ka bërë thirrje Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe Nismasocialdemokrate të mos e formojnë ekipin negociator që do t’i shërbente Hashim Thaçit. Loading... Ai kështu ka deklaruar në një konferencë për ...

Read More »
Loading...