Home / Rajon (page 2)

Rajon

Ja spijunët shqiptarë me emra e mbiemra…

Mushk Jakup ibraj,morri armen serbe dhe vrau ne pragun e shtepisë, Sylejman Miftar Bajramin dhe iku ne Serbi ku gezon edhe pensionin Loading... spiunet-11 *Në dhomen e tij ka mbajtur trobojnicen e Rankoviqit dhe beri serbizimin e gjakut serb ne ...

Read More »

Protesta zhvendoset në fakultete, studentët bojkot mësimit, nxjerrin tavolinat jashtë (VIDEO)

Të rinjte këte herë janë zhvendosur neper fakultete dhe perpara ministrise se arsimet. Loading... Ne Universitetin Politkenik, studentët kanë nxjerr jashtë tavolinat dhe karriget në shenjë protestë, ndërsa bojkoti ka vijuar edhe në Fakultetin Ekonomik e ne disa fakultete të ...

Read More »

Nesër, borë dhe shi në këto zona

Sipas meteoalb temperaturat e ulta do të vazhdojnë edhe gjatë ditës së nesërme. Loading... Masat ajrore të paqëndrueshme do të diktojnë gjatë paradites nesër mot me vranësira të dendura, reshje dëbore në zonat malore dhe shiu në zonat e ulëta ...

Read More »

Ky do të jetë vendi ku do të nënshkruhet marrëveshja finale mes Kosovës dhe Serbisë

Në Washington gjendet një vend ku janë nënshkruar marrëveshje të rëndësishme paqesore, përfshirën edhe marrëveshja mes Izraelit dhe Jordanit, është zgjidhur kriza e pengjeve në Iran, ndërsa tani përmendet si vendi ku edhe do të nënshkruhet marrëveshje përfundimtare mes Kosovës ...

Read More »

Limaj dhe Ahmeti flasin pas takimit në Bruksel

Bashkëkryesuesit i Ekipit negociator të Kosovës, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti kanë folur pas takimit që kanë zhvilluar në Bruksel me Përfaqësuesen e Lartë të BE-së, Federica Mogherini. Limaj ka thënë se Kosova në dialog me Serbinë kërkon normalizim të ...

Read More »

Ish-luftëtarët e UÇPMB-së protestojnë para ndërtesës së Qeverisë

Ish-luftëtarët e UÇPMB-së nga Zona e Karadakut, sot do të protestojnë para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës. Loading... Ish-luftëtarët e UÇPMB-së nga Zona e Karadakut me fillin prej orës 14:00 do të protestojnë para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës. Siç ...

Read More »

Limaj nga Brukseli: Taksa nuk largohet pa e njohur Serbia Kosovën

Njëri nga udhëheqësit e delegacionit shtetëror të Kosovës, Fatmir Limaj ka folur nga Brukseli, ku ka treguar për temat që priten të diskutohen në dialog, për taksen dhe për rrjedhojën se si do të shkoj nesër takimi me BE-në.  Loading... ...

Read More »

Haradinaj tregon për rrahjen me ushtarët rusë: Kush kë e grushtoi i pari?

Kryeministri Ramush Haradinaj ka folur për rrahjen me ushtarët e Rusisë në Kosovë. Loading... “Problemi ka qenë se rusët nuk kanë qenë forcë paqësore. Ata erdhën dhunshëm”, tha Haradinaj. “Për Rahovec edhe Pejë unë kam qenë pjesë e kundërshtimit mos ...

Read More »

Shtëpia 400 milionë e Edi Ramës, përdor gruan si ‘mburojë’!

Partia Demokratike ka akuzuar kryeministrin Edi Rama për fshehjen e pasurisë. Në një dalje publike nga selia blu, zëdhënësja e PD, Ina Zhupa deklaroi se, Rama nuk ka ndërmend që të plotësojë kërkesat e studentëve që protestojnë, pasi nga kjo ...

Read More »

Nesër temperaturat në -15 gradë

Nesër (e marte) temperaturat do të shkojnë deri në -15 gradë celcius. Ky parashikimi i motit është publikuar pasditen e sotme nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, i cili ka bërë parashikimin e motit për 24 orët e ...

Read More »
Loading...