Home / Rajon (page 20)

Rajon

Del lista, ja kush janë gazetarët, politikanët dhe Vip-at, që kanë marrë miliona euro nga Greqia

Që ditën kur në media u publikua lajmi për financimet greke të portaleve shqiptare, nisën të qarkullojnë jo zyrtarisht edhe emrat e gazetarëve të ashtuquajtur “të blerë”. Loading... Ishin mediat greke ato që fillimisht publikuan emrat e mediave që kishin ...

Read More »

Vuçiç për Kosovën: Do ta them të vërtetën, por nuk do t’iu pëlqejë serbëve

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç ka shënuar sot 10 vjetorin e themelimit të partisë së tij (SNS). Vuçiç e ka përmendur sërish çështjen e Kosovës gjatë tubimit partiak, duke theksuar se vazhdon të mbetet më problematikja. Loading... “Kur është fjala për ...

Read More »

Veseli: Në zgjedhjet e PDK-së nuk garohet për ta mundur dikë por për ta fuqizuar Kosovën

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka marrë pjesë në hapjen e procesit zgjedhor partiak në degët e Gjilanit, Kamenicës, Vitisë, Hanit të Elezit, Istogut dhe Hasit, ku ka kërkuar mobilizim dhe hapje të partisë për ardhjen e ...

Read More »

E rrallë, kapet peshkaqen në ishullin e Sazanit me përmasa të frikshme

Një peshkaqen me përmasa të frikshme është kapur ditën e sotme 3 milje larg ishullit të Sazanit. Loading... Rreth 3 milje larg nga ishulli i Sazanit është kapur ditën e sotme një peshkaqen me përmasa të frikshme. Sipas peshkatarëve peshkaqeni ...

Read More »

Jeremiq: Kosova do të anëtarësohet në OKB, mund të bashkohet me Shqipërinë

Kryetari i Partisë Popullore serbe, Vuk Jeremiq, pretendon se presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, po përshpejton negociatat për demarkacionin e kufirit me Kosovën, në mënyrë që marrëveshja e Vuçiqit me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi, të finalizohet në katër muajt ...

Read More »

Kamenos: Mos prisni të bie qeveria greke, zgjedhjet në maj

Panos Kamenos, ministri grek i Mbrojtjes dhe lider i partisë së djathtë Grekët e Pavarur, e cila është një partner pakicë në qeverinë e kryeministrit majtist Alexis Tsipras, ka thënë se nuk duhet të presin rënien e qeverisë aktuale në ...

Read More »

Prokurori i Gjykatës Speciale merr disa dosje në Gjykatën e Prizrenit

Gjykata Themelore në Prizren, nuk ka pranuar të tregojë se cilat dosje të krimeve të luftës dhe pasluftës, ka marrë prokurori i Gjykatës Speciale, Kwai Hong Ip. Zëdhënësja e kësaj gjykate, Afërdita Kicaj nuk e ka mohuar, por as pohuar ...

Read More »

Edhe kaq ditë keni afat për t’i ndërruar gomat e veturës, dimri po afron

Të gjithë shoferët në Kosovë duhet t’i ndërrojnë gomat e verës për t’i vendosur ato të dimrit në të gjitha makinat e tyre. Data 15 nëntor është data zyrtare e futjes në sezonën e dimrit. Loading... Me këtë datë shumica ...

Read More »

Larg Kosovës në Kroaci, luftoi kundër të njejtit pushtues, Serbisë

Ismet Sylejmani Loading... Shumë e dashura Nënë, motra dhe vëllezër të Dëshmorit të kombit Haki Morina! Të nderuara familje të dëshmorëve, veteran e luftetarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës , të nderuar të pranishëm, zonja dhe zotrinj! Sot nderojmë figurën ...

Read More »

Raporti sekret/534 drejtues në polici, pjesë e Sigurimit të Shtetit, ndalet vettingu

Vetingu në polici është ndërprerë pas verifikimit se 534 drejtues të lartë të Policisë së Shtetit kanë patur lidhje me Sigurimin e Shtetit. Ministria e Brendshme po mban të fshehtë skandalin që konfirmon drejtimin e Policisë së Shtetit ng vegla ...

Read More »
Loading...