Home / Rajon (page 3)

Rajon

Sulltan Hajolli iu kthen buzëqeshjen familjeve të varfëra

Mes shoqatave bamirëse që kontribuojnë fuqishëm në dhënien e ndihmës drejtuar të varfërve, njerëzve në nevojë, është edhe shoqata humanitare “Prishtina”, aktiviteti i së cilës shtrihet në të gjithë Ballkanin. Loading... Kjo shoqatë bamirëse ka shtrirë dorën për njerëz të ...

Read More »

Ish-agjenti i SHIK-ut: 130 mijë euro janë dhanë për vrasjen e kolonelit Zemaj, ja grupet kriminale…

Grupi përbëhej nga disa ekipe që vepronin në koordinim, por edhe vepronin autonom kur ishte në pyetje vrasja me porosi me para të majme.. Loading... Sot janë bërë 16 vjet nga vrasja e kolonel Tahir Zemaj së bashku me djalin ...

Read More »

Veseli flet për rolin e Thaçit në dialog, thotë se nuk do të ketë shkëmbim territoresh me Serbinë

Kosova nuk ka pretendime për më tepër territor, por as nuk do të japë territor. Kështu është zotuar i pari i legjislativit Kadri Veseli. Thotë se vendit i nevojitet unitet për dialogun me Serbinë e që Presidenti ka rolin e ...

Read More »

Janari special

Gati dy dekada pas përfundimit të luftës në Kosovë ish-eprorët e UÇK-së do të shkojnë në Hagë me ftesë të Gjykatës Speciale. Loading... Pas dhjetë ditësh te selia e kësaj të fundit do të udhëtojnë ish-komandanti i Zonës Operative të ...

Read More »

Vazhdohet paraburgimi për tre serbet të dyshuar për vrasjen e Oliver Ivanoviqit

Gjykata Themelore e Prishtinës e vazhdoj paraburgimin e tre serbëve të dyshuar për vrasjen e Oliver Ivanoviqit, lideri i Iniciativës qytetare në Mitrovicë transmeton KohaNews. Loading... Sipas mediumeve nga Kosova paraburgimi u është vazhduar për një muaj. Nedelko Spasojeviq, Dragisha ...

Read More »

Arnold Schwarzenegger vjen në Shqipëri? Kampionia shqiptare tregon detajet [VIDEO]

Arnold Schwarzenegger është një nga aktorët më të fashmëm në botë dhe pa dyshim adhurohet shumë nga publiku shqiptar. Por më në fund ka një lajm të mirë për të gjithë ata që e adhurojnë aktorin. Në intervistën për emisionin ...

Read More »

DEBAT N’SHILTE – Shkolla dëmton seriozisht shëndetin / Folësi : Fitim Uka

Nëse edhe për një ditë të vetme keni ushqyer ndjenjën e urrejtjes ndaj shkollës, jeni dërmuar nga leximi, keni xhelozuar shokun apo shoqen e klasës, keni ndier presion nga prindërit për të shkëlqyer në mësime, keni marrë inat një mësimdhënës, ...

Read More »

Presidenti Meta u uron Festën e Krishtlindjeve besimtarëve të krishterë shqiptarë: Më shumë urtësi për të çelur negociatat me BE

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta ishte sot në Qendrën Sinodike të Katedrales Ortodokse “Ringjallja e Krishtit”, ku u prit nga Fortlumturia e Tij, Kryepeshkopi Anastas Janullatos dhe nga klerikët të lartë të Bashkësisë Ortodokse Autoqefale Shqiptare. Loading... ...

Read More »

Kryeministri Haradinaj: Puna dhe kujdesi i vullnetarëve për fëmijët me autizëm është humanizëm i jashtëzakonshëm

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, sot ka vizituar organizatën “Autizmi flet’, e cila në prag të festave të fundvitit një pjesë të aktivitetit të saj po e zhvillon në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë, që ka për qëllim ...

Read More »

Presidenti Thaçi takoi kryesuesit e Ekipit Negociator

Presidenti Thaçi ka biseduar me kryesuesit e Ekipit Negociator për fazën e fundit të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, të lehtësuar nga Bashkimi Evropian dhe të mbështetur fuqishëm nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Loading... Presidenti ...

Read More »
Loading...