Home / Rajon (page 30)

Rajon

Referendumi i dështuar, Maqedonia në udhëkryq mes Lindjes dhe Perëndimit

Pas referendumit, Maqedonia është në udhëkryq. E gjendur nën presionin e Rusisë dhe të Bashkimit Europian, çfarë drejtimi do të marrë shteti i vogël i Ballkanit? Loading... Pse shqiptarët ishin indiferentë në këtë referendum? Në “Top Show” u diskutua për ...

Read More »

Shesheli kërkon njësit me 1000 ushtarë e policë serbë të gatshëm të hyjnë në Kosovë

Presidenti i Partisë Radikale Serbe (SRS), Vojislav Sheshel, ka vlerësuar sot se Serbia duhet që në të ardhmen të ketë gjithmonë të gatshëm një njësit ushtarako-policor me rreth 1000 pjesëtarë e cila, qysh në krizën e parë të ardhshme të ...

Read More »

Telekomi i Serbisë, një hap afër blerjes së Telekomit të Shqipërisë

Telekomi i Serbisë ka ofruar 61 milionë euro për ta blerë Telekomin e Shqipërisë, që është edhe oferta më e madhe nga 4 të tilla. Mediat në Serbi raportojnë se oferta është bërë për qëllime politike e jo biznesore, pasi ...

Read More »

Në 2 vitet e fundit, rreth 400 mjekë janë larguar nga Shqipëria

Në 2 vitet e fundit janë larguar nga Shqipëria rreth 400 mjekë. Shifra është publikuar nga sindikata. “Fenomeni vijon me këtë ritëm pas pak vitesh rrezikojmë të mbetemi pa mjekë dhe shumica e spitaleve të rretheve do mbyllen përfundimisht”, thuhet ...

Read More »

Koxias: Referendumi nuk është kusht juridik për implementimin e Marrëveshjes së Prespës

Referendumi nuk është as kusht, e as kërkesë juridike për implementimin e Marrëveshjes së Prespës, por është zgjedhje e Shkupit, tha shefi i diplomacisë greke, Nikos Koxias në intervistën për televizionin shtetëror grek ERT, duke e komentuar dhe shpjeguar rezultatin ...

Read More »

Dështon seanca ndaj deputetit Zeka, nuk paraqitet në gjykatë

Sot ishte paraparë të mbahej seanca gjyqësore kundër deputetit të Nismës Socialdemokrate, Milam Zeka dhe biznesmenëve Edmond Kërliu e Ilir Krasniqi në lidhje me akuzat për mashtrim e shmangie tatimi. Loading... Deputeti Zeka, gjendet në paraburgim por që nuk është ...

Read More »

Vuçiq takohet sot me Putinin në Rusi, diskutohet edhe për Kosovën

Presidenti serb, Aleksander Vuçiq, ka arritur dje në Moskë, ndërkaq sot do të takohet me homologun e tij rus, Vladimir Putin. Temë diskutimi e këtij takimi pritet të jetë edhe Kosova. Loading... Pas vizitës së presidentit Thaçi në Ujman dhe ...

Read More »

Kryeministrja e Serbisë: Politikanët kosovarë mund të qëndrojnë vetëm në korridore të OKB-së

Ana Bërnabiq ka komentuar ngjarjet e fundit pas mbledhjes në Këshillimin e Sigurimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në New York. Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq ka thënë se politikanët kosovarë në të ardhmen do të qëndrojnë vetëm në ...

Read More »

Majko: Korrigjimi i kufijve është dëshirë e Beogradit për të rritur tensionet

Ministri i Diasporës dhe ish-kryeministër i Republikës së Shqipërisë, Pandeli Majko, mendon se ideja për korrigjimin e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë është një dëshirë e Beogradit për të ngritur tension në rajon, si një diplomaci verifikuese, falë edhe mbështetjes ...

Read More »

Koço Danaj: Shqiptarët të shpallin shtetin e tretë në Ballkan

Kreu i Lëvizjes për Shqipërinë Natyrale, Koço Danaj, i ftuar në ‘Fax News’ për të komentuar referendumin e mbajtur në Maqedoni për ditën e djeshme në Maqedoni për çështjen e emrit, ku pati një pjesëmarrje të ulët, deklaroi se ky ...

Read More »
Loading...