Home / Rajon (page 4)

Rajon

Kryeministri Haradinaj mori pjesë në pritjen solemne të Festës së Krishtlindjes

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në pritjen solemne me rastin e Festës së Krishtlindjes, e cila u mbajt në Katedralen “Shën Nënë Tereza” në Prishtinë, të organizuar nga Ipeshkvia Prizren-Prishtinë. Loading... Me këtë rast, kryeministri Haradinaj ...

Read More »

Qeveria e Kosovës mbajti mbledhjen e saj të rregullt

Qeveria e Republikës së Kosovës, në mbledhjen e radhës, të 81-ën me radhë, ka miratuar Projektligjin për detyrat, përgjegjësitë dhe kompetencat e Delegacionit Shtetëror të Republikës sëKosovës në procesin e dialogut me Republikën e Serbisë. Ky Projektligj përcakton hierarkinë institucionale ...

Read More »

Behgjet Pacolli ia falë xhipin Mercedes Halil Kastratit (FOTO)

Duke dhënë lajmin e madh se në vitin tjetër do të bëhen poashtu shumë familje me shtëpi, e do të vazhdoj të iu ndihmojë të varfurëve, duke thënë se do ti dhuroj diku 400 palë çelësa, transmeton Gazeta NewBorn. Loading... ...

Read More »

“SHBA ka nisur armatimin për Ushtrinë e Kosovës”

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se krijimi i Ushtrisë së Kosovës është vazhdimësi e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Loading... Veseli ka folur edhe për pajisjet ushtarake të dhuruara për Kosovën nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ...

Read More »

“Pro-ruse dhe pro-serbe”, biografia e Mogherinit, ndërmjetësuese e dialogut Kosovë-Serbi!

Fillet e njëanshmërisë së Federcia Mogherinit “Federica Mogherini shihet qartë se nuk ka qëndrim korrekt ndaj Kosovës. Ajo më shumë ka simpati pro-ruse dhe pro serbe e kjo është si pasojë e edukatës së sajë prokomuniste në rini. Qëndrimi i ...

Read More »

Mediat serbe: Haradinaj dëshiron kapitullimin e Serbisë – përveç njohjes, kërkon edhe 22 miliardë euro dëmshpërblim

Nëse do të gjykohet nga zhvillimet e fundit Beograd-Prishtinë, duket se kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk e ka ndërmend të ndalet. Loading... Kështu e fillon shkrimin mediumi serb, Blic.rs, sipas të cilit, një nga gjërat e fundit që dëshmon ...

Read More »

Presidenti Thaçi ka pranuar një letër nga Presidenti i SHBA-së, Donald Trump

Në këtë letër, Presidenti Trump, ndër të tjera kërkon nga presidenti Thaçi dhe liderët e Kosovës që të shfrytëzohet ky moment unik, që të flasin me një zë, me qëllim të arritjes së marrëveshjes gjithëpërfshirëse me Serbinë. Loading... “Dështimi për ...

Read More »

Presidenti Meta dënon kërcënimet ndaj gazetarit, Ylli Rakipi

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta pasi u njoh nga mediat me kërcënimet e bëra ndaj gazetarit të njohur, Ylli Rakipi, priti në një takim të veçantë z. Rakipi dhe u njoh me shqetësimet dhe kërcënimet ndaj tij për shkak ...

Read More »

Kryeministri Haradinaj informoi kabinetin qeveritar për draft marrëveshjen gjithëpërfshirëse dhe obligative – ligjore në mes të Republikës së Kosovës dhe Serbisë

Qeveria e Republikës së Kosovës, në mbledhjen e saj të 80-të, ka shqyrtuar Draft marrëveshjen gjithëpërfshirëse dhe obligative – ligjore në mes të Republikës së Kosovës dhe Serbisë, përmes së cilës palët pajtohen që të marrin detyrime nga kushtet e ...

Read More »

Transparente kundër Orbanit dhe Gruevskit: Protestuesit hynë në televizionin shtetëror në Budapest

Partia e Orban tha se”kriminelët” ishin pas demonstratave në Budapest dhe e akuzuan George Sorosin se qëndron  pas organizimit të protestave në Hungari. Loading... Rreth 2 mijë hungarezë protestuan dje përpara ndërtesës së televizionit shtetëror hungarez duke kërkuar media dhe ...

Read More »
Loading...