Home / Rajon (page 45)

Rajon

Ky është punonjësi i vrarë sot në ndërtesën e AKI-së

Një vrasje ka ndodhur sot paradite në ndërtesën e AKI-së në Prishtinë. Loading... Një punëtor sigurimi ka shtënë ndaj një punëtori të shërbimit në këtë ndërtesë duke e lënë të vrarë. Zëdhënësi i QKUK-së, Shpend Fazliu, tha se një i ...

Read More »

Opozita greke do të votoj kundër Marrëveshjes së Prespës

Partia opozitare, “Demokracia e Re” zbulimin e Uikiliks e quajti “tragjike” dhe e shfrytëzoj ti shpalos qëndrimet kundër Marrëveshjes së Prespës. Lideri i kësaj partie Kirijakos Micotakis, ka lëshuar një komunikatë ku e ka akuzuar kryeministrin Aleksis Cipras dhe ministrat ...

Read More »

Kocijas: Gruevski ka aktruar se nuk ka dashur ta ndryshojë emrin

Ish kryeministri, Nikolla Gruevski, ka aktruar se nuk ka dashur të zgjidh problemin me emrin, bëri të ditur shefi i diplomacisë, Nikos Kocijas, duke reaguar në informacionet që i plasoi Uikiliks se autoritet maqedonase që në vitin 2008 kanë pranuar ...

Read More »

Vajza nga Dibra i vrau prindërit dhe motrën për 1.5 mln euro, dëshmia e të afërmit

Vrasja e tre anëtarëve të familjes Pocesta pak ditë më parë në oborrin e shtëpisë së tyre në qendër të qytetit, në Dibër të Madhe, në Maqedoni, ka shkaktuar jo pak tronditje. Loading...   I akuzuari i parë për këtë ...

Read More »

Thaçi-Junker: Lëvizja e lirë për qytetarët e Kosovës duhet të vijë shpejtë

Postim i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi në facebook: Loading... Sapo zhvillova një bisedë telefonike me Presidentin e Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, me të cilin bisedova për procesin e liberalizimit të vizave, perspektivën evropiane të Kosovës dhe për fazën e ...

Read More »

Gazetari i TV Klan: 51 arsye përse u largova nga Shqipëria, për në Amerikë

Nga Flamur Vezaj Loading... Ika sepse nuk kisha siguri per vete e familjen! Ika sepse nuk kisha siguri ne pune! Ika sepse nuk paguhesha sa duhet! Ika sepse nuk merrja rrogen ne kohe! Ika se une duhet te isha 24 ...

Read More »

Sondazhet e fshehta të Idrizit dhe marrëveshja opozitare…

Kryetari i PDIU, Shpëtim Idrizi, sipas burimeve të sigurta të 360grade.al, ka porositur, për të tretin muaj rresht, disa sondazhe të fshehta, për të matur në mënyrë vetja parametrat zgjedhorë të partisë së vet. Sipas burimit, Idrizi ka patur disa ...

Read More »

Shala: Duhet të ndalohet ideja e rrezikshme e ndarjes së Kosovës, do jetë shumë fatale

Anëtari i AAK-së Granit Shala ka komentuar kështu identë e fundit të politikanëve vendor përfshirë dhe presidentin Thaçi lidhur me shkëmbim teritoresh dhe ndryshim kufijsh. Loading... “Ndalimi i idesë së rrezikshme të Hashim Thaçit duhet të ndodhë sa më parë, ...

Read More »

Thaçi mund të dënohet prej 15 vite deri me burgim të përjetshëm

Avokati Besnik Berisha përmes një publikimi në rrjetin social ‘Facebook’ ka porositur Presidentin e vendit Hashim Thaçi që të mësojë ligjin para se të premtojë korigjim të kufirit. “Hashim, thuaj dikujt le ta lexon ligjin, para se te premtosh “korrigjim” ...

Read More »

Nuk ka qënie më të keqe se sa militanti i sëmurë

Romeo Kara Loading... Nuk ka qenie me te ndyre se militanti qe me kokefortesi i rri besnik partise dhe kryetarit, edhe pse partia dhe kryetari nuk i rrine besnike as vetes, as premtimeve publike, as ligjit dhe as Zotit. Nje ...

Read More »
Loading...