Home / Rajon (page 5)

Rajon

Tri ditë pas formimit të ushtrisë, pjesëtari i FSK-së doktoron në Shqipëri

Shaip Osmani nga Podujeva, pjesëtar i Forcës së Sigurisë së Kosovës, pas një studimi pesë vjeçar, ka mbrojtur sot temën e Doktoratës “Misionet dhe Operacionet Ndërkombëtare në Kosovë”, në Akademinë e Forcave të Armatosura të Shqipërisë, e cila është e ...

Read More »

Studentët e Prishtinës në protestë

Loading... Parlamenti i Studentëve kanë protestuar Para rektoratit te UP-së në shenjë pakënaqësie për kushtet e studentëve si dhe kundër ndërhyrjeve në pavarësinë e kësaj organizate studentore. Studentët kërkuan dorëheqjen e Beqir Sadikajt, duke mbajtur në duar pankartat me mbishkrimet ...

Read More »

Nikolla Gruevski ngelet pa avokat

Tri avokatët Dimitar Dangov, Sterjo Zikov dhe Boro Tasevski hoqën dorë ta përfaqësojnë ish-kryeministrin Nikolla Gruevski, në lëndën e PSP-së, “Dhunë në Komunën Qendër”, konstatoi gjyqtari Dushan Josifov në fillim të seancës së sotme. Loading... Gruevski iu dha një avokat ...

Read More »

Studentët në Tiranë me një hap më radikal, paralajmërojnë grevë urie

Studentët e universiteteve publike në Shqipëri kanë paralajmëruar sot një protestë masive përpara Kryeministrisë në Tiranë. Ashtu sikur edhe dje, ata i bënë thirrje qytetarëve shqiptarë që të jenë të pranishëm në këtë protestë paqësore. Loading... Rreth orës 09:00 ata ...

Read More »

“Çadrat e Kuqe”,sot marshojnë në Shkup

Kolektivi i parë i punëtorëve seksual STAR-STAR, në kuadër të fushatës për shënimin e 17 dhjetorit – Ditës Ndërkombëtare për “Stop” dhunës ndaj punëtorëve seksualë, kanë paralajmëruar se sot në ora 12:00 do ta mbajnë Marshin e Çadrave të Kuqe, ...

Read More »

Protestave të studentëve ju bashkëngjitën edhe gjimnazistët

Drejt Tiranës po udhëtojnë prindër, qytetarë që mbështesin studentët, gjimnazistët e kryeqytetit. Studentët e Kamzës kanë nisur marshimin në këmbë drejt kryeministrisë, pikëtakimi i madh i kësaj të hëne proteste. Loading... Të gjithë studentët nga të gjitha fakultetet po mblidhen ...

Read More »

Ja kush e bëri kaq të bukur stemën e Forcës së Sigurisë së Kosovës

Forca e Sigurisë së Kosovës dhe njësitet e saj i kanë stemat ndër më të mirat në rajon dhe më gjerë. Loading... Tërë brendimin e saj me logon ushtarake, përfshirë edhe stemat e tjera specifike për njësitet, Forcës së Sigurisë ...

Read More »

Historia prekëse e pilotit të parë të Ushtrisë së Kosovës: Serbët ia vranë babanë dhe vëllain (FOTO)

Afrim Zeneli, piloti i parë i Ushtrisë së Kosovës. Të gjithë tanimë e kuptuam dhe u vëmë në dijeni me diplomimin e tij në Akademinë Ushtarake të Turqisë, në të cilën është pjesë e përkushtimit dhe angazhimit për ngritjen e ...

Read More »

Rreth 45 makina të KFOR-it sot rreth orës 10 të mëngjesit janë parë duke shkuar në drejtim të Leposaviqit.

Siç raporton agjencia e lajmeve ‘tanjug’, këto makina janë parë duke bartur edhe pajisje të cilat shërbejnë për të krijuar barriera, dhe ekskavatorë ndryshëm, dhe makina ndërtimi. Loading... Sipas këtij medium, lëvizja të tilla të KFOR-it në veri po vijnë ...

Read More »

Rama e pranon: Protesta i dha një shuplakë qeverisë, grusht opozitës!

“Protesta i dha një shuplakë qeverisë, një grusht opozitës dhe një shpresë shoqërisë”. Kështu deklaroi nga salla e Kuvendit kryeministri Edi Rama, në një kohë kur jashtë ndodhen studentë të universiteteve publike që protestojnë për plotësimin e 8 kërkesave. Loading... ...

Read More »
Loading...