Koronavirusi nuk e ndalon bartjen e kufomave

Ndonëse për momentin transporti ajror nuk funksionion në asnjë vend, puna për bartjen e kufomave duhet të bëhet pavarësisht vështirësive që hasin qytetarët por që është një kompani e cila nuk është ndalur aspak edhe gjatë kësaj periudhe të Pandemisë së Covid 19. ‘Atdheu Düsseldorf’ është kompania për bartjen e […]

Biznesmeni i njohur turk, padit në prokurori Sinan Idrizin e ‘Air Albania’ për mashtrim (‘Në lojë’ miliona dollarë)

vull

Sinan Idrizi dhe biznesmeni turk Biznesmeni turk Adnan Polat, është mashtruar nga biznesmeni shqiptar, Sinan İdrizi, partner i Air Albania. Sipas mediave turke, biznesmeni i njohur turk, Adnan Polat, ish President i Galatasaray është mashtruar nga biznesmeni shqiptar Sinan Idrizi. Idrizi ka marrë para nga biznesmeni turk me premtimin se […]

Testamenti i Nexhmije Hoxhës: Unë nuk e njoh Zotin

vull

Gazeta DITA publikoi nëj testament të lënë nga e sapovdekura Nexhmije Hoxha, gruaja e diktatorit Enver Hoxha, shuar të mërkurën pasdite në moshën 99-vjeçare. Më shumë se një testament klasik, është një falenderim që ajo ia dedikon të birit Sokolit e të shoqes Teuta, si ata që meritojnë bekimet e […]

Rrëfimi i profesorit për vrasjen e pesëfishtë në Gjilan

vull

Fiks një javë, bëhen nesër nga tragjedia që goditi Gjilanin dhe gjithë Kosovën. Të martën e kaluar, pjesëtarja e policisë së Kosovës, Valdete Bllaca, në rrethana që ende janë të panjohura, vrau prindërit, dy vellëzërit dhe më pas jetën, shkruan Indeksonline. Anëtari i LDK-së, Murat Hoxha që njëherit ishte edhe […]

Bexheti: Lëvizja Ilirida, synon federalizmin e Maqedonisë

vull

Federalizmi gjenezën e ka që nga viti 1992, vullneti i popullit u shpreh në referendumin e mbajtur nga PPD-ja. Republika e Iliridës akoma është çështje e hapur në OKB, Senatin e ShBA-ve dhe në Bruksel. Prandaj ne thirremi në këto fakte akoma ekzistuese, dhe do e ngremë përsëri çështjen e […]

38 vite nga vrasja e vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës

vull

17 janari i vitit 1982, është dita kur u vranë në një atentat vëllezërit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka. Edhe pse kanë kaluar 38 vite, ajo ditë mbetet përgjithnjë e freskët me zinë e saj jo vetëm për familjet, por edhe për një numër njerëzish që kanë qenë […]

Subscribe US Now