Haradinaj “plas bombën”: Në bisedat diplomatike Rama ka sharë liderat e Kosovës

vull

Ramush Haradinaj foli në Open në Top Channel për raportin e tij me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama. Haradinaj e quajti Ramën një hajgarexhi i cili me padinë kundër tij e ka quajtur një akt të turpshëm. ‘Më lejoni tju them diçka. A ju duket mirë ju që Rama në […]

Bexheti: Lëvizja Ilirida, synon federalizmin e Maqedonisë

vull

Federalizmi gjenezën e ka që nga viti 1992, vullneti i popullit u shpreh në referendumin e mbajtur nga PPD-ja. Republika e Iliridës akoma është çështje e hapur në OKB, Senatin e ShBA-ve dhe në Bruksel. Prandaj ne thirremi në këto fakte akoma ekzistuese, dhe do e ngremë përsëri çështjen e […]

38 vite nga vrasja e vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës

vull

17 janari i vitit 1982, është dita kur u vranë në një atentat vëllezërit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka. Edhe pse kanë kaluar 38 vite, ajo ditë mbetet përgjithnjë e freskët me zinë e saj jo vetëm për familjet, por edhe për një numër njerëzish që kanë qenë […]

Ganiu: Ishte obligim moral e kombëtar për mua dhe ekipin tim të punës që të jemi në shërbim të një kauze të madhe humanitare

vull

“Dorën e ndihmës ia kemi shtrirë gjithmonë njëri-tjetrit dhe plagët e sfidave të rënda që kemi pasur i kemi shëruar bashkë. Faleminderit ambasadorit të Republikës së Shqipërisë në vend z. Fatos Reka për mirënjohjen që sot ma dhuroi për kontributin humanitar të Komunës së Çairit në rajonin e goditur nga […]

Albin Kurti së bashku me Nënkryetarin e Lëvizjes Besnik Bislimin priti në takim ambasadorin e mirënjohur, mikun e Kosovës, z. William Walker

vull

Sot, Kryetari Albin Kurti së bashku me Nënkryetarin e Lëvizjes Besnik Bislimin priti në takim ambasadorin e mirënjohur, mikun e Kosovës, z. William Walker. Në prag të përvjetorit të 21-të të masakrës së Reçakut, u diskutua për rëndësinë e historisë në politikë, për përpjekjet nga Serbia për të mohuar krimet […]

Astrit Salihu: Jeta ime mes biznesit, humanizmit dhe aktrimit

Blerand Rexhepi

Ai merret me biznes, humanizëm dhe aktrim tash e një kohë të gjatë. Djaloshi nga Kosova që jeton në Gjermani nuk njeh limite pasi me suksese po menaxhon të gjitha fushat. Ka një biznes funeralesh ‘Atdheu’, që po transporton në gjithë Europën por duke mos lënë anësh edhe aktivitetet humanitare […]

Auto Servis Klevis Halili, ofron shërbime të jashtëzakonshme dhe gjitha që duhen për makinën tuaj

Blerand Rexhepi

Një biznes që gjithmonë ka treguar ndër vite shumë suksese pasiqë është një punë që ju duhet gjithmonë qytetarëve. Bëhet fjalë për një Lavazh special për larje tapicerie me solucione angleze, autoservis, lyerje makinash, drejtim shasije, pjesë këmbimi edhe me porosi për të gjitha llojet e makinave. Të gjitha këto […]

Mini-Shengeni Ballkanik, PDIU sulmon Ramën:Vendi po asfiksohet nga pasojat e tërmetit, ai merret me idenë që përjashton Kosovën

vull

Vuçiç-Rama PDIU ka kritikuar ashpër kryeministrin Rama mbi pjesëmarrjen e Mini-Shengenit Ballkanit, takimi i tretë i të cilit,do të mbahet në Shqipëri. Përmes një deklarate për shtyp, PDIU e quan Mini-Shengenin një ide të kryeministrit Rama, e cila përveçse vjen në një kohë të gabuar për Shqipërinë, përjashton Kosovën. Sipas […]

Studentët e UT-së e vizituan Bankën Qendrore të RMV-së

vull

Studentët e vitit të tretë të programit studimor Financa dhe kontabilitet, më 19 dhjetor 2019 realizuan vizitë studimore në Bankën Qendrore të vendit tonë. Studentët në këtë vizitë u përfaqësuan nga Mr. Sc. Vjollca Hasani Limani, asistente e lëndës Bankat dhe punët bankare. Sipas saj, qëllimi i vizitës ishte njohja […]

Ministri Xhemaili: Kompani nga Kosova të interesuara të investojnë në Maqedoninë e Veriut

vull

Ministri  për përmirësimin e klimës investuese për ndërmarrjet vendore, ka qëndruar në Republikën e Kosovës ku është takuar me afarist të mirënjohur të cilët udhëheqin kompani të suksesshme. Pronarët e kompanive ia prezantuan kapitalin e investuar dhe tregun në të cilën janë të shtrirë në Republikën e Kosovës me çka […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: