Kryeministri kosovar: Rusia pagoi miliarda në Kosovë e Shqipëri për “shkëmbim territori”

vull

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një intervistë për “Tempora” nga Sonila Meço në Ora News, e konsideroi shefen për politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherini si armike të Kosovës për shkak të ndryshimi të diskutimit për marrëveshjen Kosovë-Serbi. Haradinaj: Suksesi i Kosovës nuk është i lidhur me dinamikën […]

Shkëmbim territoresh? Haradinaj: Kushdo që e diskuton është armik i Kosovës

vull

ryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një intervistë për “Tempora” nga Sonila Meço në Ora News, tha se territori i Kosovës nuk është mall për tregti, ndërsa shtoi se kushdo që flet për ndryshim territoresh është armik i Kosovës. Pjesë nga biseda: Haradinaj: Nuk ndërrohet territori dhe kufijtë. Vendi është […]

Në maj mblidhen dy qeveritë, kësaj here në Shkodër

vull

Një mbledhje e përbashkët mes qeverisë së Kosovës dhe Shqipërisë pritet të mbahet në muajin maj, por këtë herë në qytetin e Shkodrës. Në nëntorin e vitit që e lëmë pas, në Pejë u mbajt mbledhja e pestë mes Qeverisë së Kosovës dhe të Shqipërisë. Për herë të parë, dy […]

Pamjet fantastike nga maja e malit të Tomorrit në dimër (VIDEO)

vull

Alpinisti Fation Plaku dhe grupi i tij janë ngjitur në këto ditë të ftohta të dimrit në malin e Tomorrit. Ata kanë udhëtuar për në majën më të lartë të malit, në Çukën e Tomorrit, e cila është 2416 metra mbi nivelin e detit. Në një video të postuar në […]

Banka Evropiane e Investimeve hap “thesin” për rrugët në Shqipëri

vull

Banka Europiane e Investimeve miratoi gjithsej 4.8 miliardë euro financime të reja për sektorin privat, transportin, energjinë, strehimin dhe investimet në sektorin e ujit, nga të cilat 864 milionë euro janë mbështetje për investime jashtë Evropës. Duke demonstruar angazhimin e vendosur të Bankës së BE-së për angazhimin e palëve të […]

Berisha: Vendimi për Tahirin, goditje e rëndë për negociatat

vull

Ish-kryeministri Berisha e ka cilësuar vendimin e djeshëm të Gjykatës së Apelit për mosshtyrjen e afatit të hetimeve për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahirim si një tjetër goditje e rëndë për procesin e hapjes së negociatave “Një goditje tjetër e rëndë e procesit të hapjes së negociatave! Të dashur miq, […]

Sllovenia ratifikoi protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

vull

Kuvendi i Republikës së Sllovenisë në një seancë të jashtëzakonshme ka ratifikuar protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO. Me këtë Sllovenia bëhet vendi i dytë anëtare e Aleancës, e cila pas Greqisë, e ratifikoi protokollin për anëtarësim. Në seancë para votimit fjalim mbajti edhe kryetari i Kuvendi të Maqedonisë, […]

“S’po gjejmë denoncuesin”, këngëtari-Lleshajt: Ça po të duhet? Apo me e diskreditu si familje?!

vull

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, nga Malësia e Madhe, i pyetur nga mediat sot për videon e policit që bënte veprime të pahijshme online me një të mitur, u shpreh se ndonëse është arrestuar polici, nuk është gjendur akoma denoncuesi. Këngëtari i mirënjohur Dashnor Diko, ka komentuar në një nga […]

Zbardhet dëshmia e gardistit: Gruan e vrava pasi më tradhtonte

vull

Report Tv ka zbardhur dëshminë e gardistit që vrau gruan mëngjesin e sotëm në Allias të Tiranës. Alket Arapaj është shprehur se bashkëshorten e vrau pasi e tradhtonte. “Gruaja me tradhtonte prandaj e vrava. Edhe në shtëpi dhe gjeja gjërat të lëvizura. Kohët e fundit më ishin shtuar dyshimet për […]

Haradinaj takon ambasadorin amerikan: Marrëdhëniet Kosovë-SHBA janë të pacenueshme

vull

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në një takim të rregullt e ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett bashkëbiseduan për intensifikimin e angazhimeve të përbashkëta në fuqizimin e Kosovës në të gjitha aspektet dhe avancimin e agjendës euro-atlantike të vendit tonë. Haradinaj në një postim të tij në rrjetin social […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: