Si bien minorenët pre e shantazheve në internet

vull

Përdorimi për një kohë të gjatë dhe pa kontrollin e prindërve bën që ata të bien pre e shantazheve dhe videove. Psikologët e shohin këtë fenomen më të përhapur në shkollat 9-vjeçare. Në raportin e fundit të UNICEF, të miturit nga mosha 9 deri në 17 vjeç qëndrojnë mbi 3 […]

Azili i Haradinajt, pasojat e vitit 1997 nga Shqipëria dhe lindja e UÇK-së

vull

Pjesë nga libri “HAGA E RAMUSH HARADINAJ” Nga Michael O’Reilly Në fund të vitit 1991, kur u largua nga Kosova nën kërcënimin e burgosjes, Ramush Haradinaj shpenzoi pak kohë në Tiranë, kryeqytetin e Shqipërisë, ku filloi të krijojë lidhje veçanërisht me shërbimet e sigurisë, të cilat “mund të ishin të […]

Shpend Ahmeti padit ish-partinë e tij

vull

Statusi i plot i kryetarit te Komunes se Prishtines: Sot ushtrova sot padi ndaj partisë “Lëvizja Vetëvendosje” për shpifjet e vazhdueshme që i kanë bërë ndaj meje dhe Komunës, me theks të veçantë në rastin e furnizimit të shkollave me qumësht për nxënësit.. Ata e kanë shpallur vetën edhe gjykatës. […]

Sllovenia sot do e ratifikojë Protokollin për anëtarësimin e Republikës së Maqedonisë në NATO, Kryetari Xhaferi do të mbajë fjalim para deputetëve në Kuvendin Shtetëror

vull

Sot, Kuvendi Shtetëror i Republikës së Sllovenisë, do të ketë seancë të jashtëzakonshme të caktuar për në ora 10:00 në të cilën në ora 10:55 do të votohet për ratifikimin e Protokollit për anëtarësimin e Republikës së Maqedonisë në NATO, me çka do të jetë parlamenti i parë nacional i […]

Në Kosovë po shiten pika që hidhen në pijet e femrave për t’i nxehur për seks

vull

Produkte nga më të ndryshme vazhdojnë të shiten publikisht në rrjetet sociale në Kosovë. Së fundmi produktet për rritjen e epshit seksuale po shihet si biznes fitim prurës. E gjithë kjo po bëhet në rrjetet sociale Facebok dhe Instagram, dy rrjetet ndër më të përdorura në Kosovë. Në një grup […]

Hapet loja me kufijtë. Tajani: Kemi toka në Kroaci e Slloveni

vull

Debati publik për kufijtë e Kosovës dhe plani i Hashim Thaçit për ndarjen e saj, duket se ka hapur lojën e ndryshimit të kufijve në Europë. Gazetari dhe profesori kosovar, Milazim Krasniqi shkruan në faqen e tij në Facebook, se edhe vetë kreu i Parlamentit Europian ka kërkuar tokat që […]

A do të takohen për Shën Valentin Thaçi me Vuçiqin?

vull

Pasi ndodhemi në prag të ditës së dashuruarve, fillimisht duhet kujtuar se Shën Valentini festohet çdo vit me datën 14 shkurt. Është dita kur njerëzit ia shfaqin dashurinë një personi tjetër përmes dhuratave të ndryshme, duke përfshirë dërgimin e kartolinave, luleve apo çokollatave. Edhe pse duket krejtësisht e pabesueshme, “çifti […]

Shqiptari rrëfen zhdukjen e të motrës, dyshime se është trafikuar në Kosovë

vull

Në emisionin “Pa gjurmë”, këtë të hënë erdhi e trajtuar historia e një nëne të re 24-vjeçare Sidorela Çelani, e një fëmije 3-vjeç e cila prej 8 ditësh është zhdukur në drejtim të paditur duke humbur çdo komunikim me familjen e saj. Sidorela është vajzë e madhe e familjes Tafaj, […]

“Le iene” i kërkon familjes Gjoni të falë italianin që u vrau djalin, ata kërkojnë dëmshpërblim

vull

misioni investigativ “Le Iene” i Mediaset në puntatën e transmetuar mbrëmjen e së dielës 10 shkurt i është rikthyer dhe një herë ngjarjes së vrasjes së shqiptarit 22 vjeçar, Gjergj Gjoni, i cili hymbi jetën më 20 tetor 2015 pasi u qëllua për vdekje nga italiani Francesko Sicignano, ndërsa po […]

Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë për shkak të taksës

vull

Taksa 100% ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës ka filluar t’i prish raportohet Kosovë – Amerikë. Vizita e gjeneralit amerikan ishte paraparë të realizohet nga data 16 deri më 18 shkurt, për të shënuar 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: