Zeka zbulon “përrallen” e Thaçit për dizajnimin e kufijve me Serbinë: Ja cilat fshatra do të këmbehen!

vull

Në qoftëse një fshat i cili quhet Leshak, Zubin Potoku dhe Leposaviqi i bashkohen Serbisë, të cilat realisht kanë qenë territore të Serbisë deri në vitin 1956… Deputeti i Kosovës, nga Nisma Socialdemokrate, Milaim Zeka thotë se, nëse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, arrinë ta realizon përrallen e tij, në […]

PAMJE SHOKUESE +18/ SHEFI I POLICISË NGACMON SEKSUALISHT VAJZËN 15 VJEÇARE: HAJDE HYP NË MAKINË (NËNA RREFEN TMERRIN- FOTO/ VIDEO)

vull

Shefi i policise Berhan Bajrakurti Pamje shokuese kanë mbërritur në redaksinë e newsbomb.al. Një nënë denoncon një shef policie nga Malësia e Madhe i cili ka ngacmuar seksualisht vajzën e saj 15 vjeçare. Nëna nuk identifikohet por rrëfen për newsbomb.al gjithë tmerrin e përjetuar ndërsa pohon se familja e saj […]

Presidenti Meta: Shteti për fat të keq, nga garanti i vijës së parë i marrëdhënieve të punës që duhet të ishte, është kthyer në shkelësin më problematik të tyre

vull

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta mori pjesë sot në Vlerësimin Kombëtar Tematik të Qendrës për Çështjet e Informimit Publik ku u diskutua “Shqyrtimi Gjyqësor Administrativ në Republikën e Shqipërisë 2017-2018”, me temë të veçantë “Marrëdhëniet e Punës dhe Shqyrtimi Gjyqësor”. Duke iu drejtuar të pranishmëve, Presidenti i […]

Basketbollisti i njohur serb: S’jemi popull qiellor, mjaft me atë Kosovë, s’është e jona

vull

Nikolla Kaliniq nuk është vetëm basketbollist i mirë. Ai është edhe një qytetar mendjehapur i Serbisë, të cilit i pëlqen të lexojë romanin «Njëqind vjet vetmi» të Gabriel García Márquez ose romanin «Shumë faleminderit» të Marko Vidojkoviqit, një vepër satirike për Jugosllavinë socialiste, e cila brenda pak muajsh u bë […]

Daçiq frikësohet nga kthimi i Biden në Shtëpinë e Bardhë

vull

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq tha sot se tani është moment i përshtatshëm në arenën ndërkombëtare për të krijuar përparime në zgjidhjen e çështjes së Kosovës, Sipas tij, pyetja është se si situata do të zhvillohet në Shtetet e Bashkuara pas zgjedhjeve të ardhshme presidenciale. Duke folur për […]

Kryeministri Zaev nga Lojërat Olimpike Rinore Evropiane: Uniteti dhe bashkimi që i krijon sporti duhet të reflektoj në të gjithë Ballkanin dhe së bashku të ecim drejt një të ardhmeje evropiane

vull

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev së bashku me bashkëshorten e tij Zorica Zaeva, morën pjesë në ceremoninë e hapjes së Lojërave Olimpike Rinore Evropiane në Sarajevë, Bosnje dhe Hercegovinë. Shteti ynë në këtë festival përfaqësohet nga Ana-Marija Zafirovska dhe Nikolla Petkovski. Të dytë në 12 shkurt […]

”Kur isha 15 vjeç, i dashuri më përdhunoi bashkë me shokun e tij”

vull

Gazetarja Rudina Xhunga, e njohur për trajtimin e temave delikate dhe me inpakt në publik, këtë herë ka publikuar mesazhin e një vajzë që kur ishte 15-vjeç deklaron se është përdhunuar nga i dashuri dhe shoku i saj në një dhomë hoteli. Në mesazhin që vajza i ka dlërguar Rudinës, […]

Idrizi: PDIU i bashkohet protestës së opozitës, duhen zgjedhje të parakohshme

vull

Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka mbledhur sot strukturat e Tiranës në një takim që ka nisur me himnin e Flamurit. Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka theksuar gjatë fjalës së tij se mbështet kërkesën opozitare për një qeveri tranzitore dhe u bëri thirrje shqiptarëve t’i bashkohen protestës së […]

Ish-agjenti i SHIK-ut: Me urdhra të këtyre personave u vranë Broshi, Kllokoçi dhe Shabani, ja emrat

vull

Ish-eprori i lartë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, TMK-së, Policisë dhe SHIK-ut, Naim Miftari, përmes një postimi në Facebook, ka shkruar për vrasjen e pjesëtarëve të UDB-së me urdhër, siç thotë ai, të politikanëve dhe udhëheqësve të pas luftës. Miftari, duke përmendur vrasjen e Selim Broshit, Ibush Kllokoçit dhe Kemajl […]

“Dosjet kundër Ramush dhe Daut Haradinajt: Serbia me PDK presin momentet e përshtatshëm për të lansuar flet arrestet tjera”

vull

Murat Jashari në pyetjet përfundimtare për Hashim Thaçin thotë se, Partia Demokratike e Kosovës është udhëhequr dhe udhëhiqet nga UBA-shët dhe spiunët e SHIK-ut. Vëllai i komandant “Kumanovës”, potencon se, të gjithë ata të cilët ishin në Rambuje, sot janë ata të cilët po kërkojnë bisedime me Serbinë. Jashari përmend […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: