Beko thotë ‘Zemër’, kjo këngë hit e verës

Blerand Rexhepi

Një këngë ritmike verore vjen këtë herë nga hit këngëtari Beko të cilën këngë e ka titulluar ‘Zemër’, këngë kjo kushtuar dashurisë ndërsa në klip këngëtari shfaqet krah një femre e në fakt ka realizuar një videoprojekt shumë interesant. Beso vazhdon me projektet e reja të disata me rradhë dhe […]

Një album live me 13 hite nga Lind Prizreni

Blerand Rexhepi

Lind Prizreni është ndër zërat më të njohur të muzikës live, shumë i angazhuar në mbrëmje muzikore, dasma e ahengje. Por, ai nuk mbetet pas as kur vjen fjala për projekte si këngë e videoklipe, apo albumenmizkore që e ndezin atmosferen në mksimum. Lindi ka disa albume muzikore shumë të […]

Dr Nertila Basha: Sakrificat harrohen kur pacientët janë të kënaqur

Blerand Rexhepi

Dr Nertila Basha është një stomatologe e re por mjaft e përkushtuar ndaj profesionit të saj dhe kujdesit që tregon ndaj pacientëve. Qëllimi i saj kryesor është që pacientët të dalin të kënaqur nga klinika dhe duket se po ia arrin më së miri. Njihuni më shumë me stomatologen Nertila […]

Silvi Dollapi pushime mes Europës e Shqipërisë!

Blerand Rexhepi

Silvi Dollapi është këngëtare mjaft e pëlqyer nga publiku, madje sa herë që sjell një projekt të ri mirëpritet prej ndjekësve të saj. Vera është sezon i angazhuar për këngëtarët por edhe për pushime e për këtë shembull konkret është edhe këngëtarja bjondinë që jeton prej vitesh në Zvicër, ka […]

Irma Marku: Me këngën realizova ëndrrën në sirtar

Blerand Rexhepi

Irma Marku ka 7 vite që i është përkushtuar muzikës me shumë pasion dhe si duket po ia arrin të sjellë produksione mjaft të mira dhe që pëlqehen nga publiku. Projekti i saj i fundit me titull “Gurë gurë bëhet kalaja” një këngë simpatike me titull interesant ka bërë që […]

Njihuni me bombën Serena Sula, rreziku i madh në lidhjen mes Arbenitës dhe Feros!?

Blerand Rexhepi

Një ‘konflikt’ verbal tashmë po bëhet gjithnjë e më e madhe mes dy vajzave edhe atë ish konkurenten në Miss Universe Albania 2018 bukuroshen Serena Sula dhe modelen Arbenita Ismajli, ndërkohë që mollë sherri mes këtyre dyjave është pikërisht reperi Fero. E gjitha ngjarja si duket ka plasur në konflikt […]

‘Çka është jeta në Gjermani’, Lule Bajra ripërpunon megahitin në versionin modern (Video)

Blerand Rexhepi

Ylli i muzikës shqipe që nuk din të ndalet edhe përkundër ikjes së viteve Lule Bajra gjithnjë e më shumë është aktive në skenën muzikore, kurse këtë verë ajo ka vendosur që të kthejë përsëri në vëmendjen e publikut mega hitin e saj ‘Çka është jeta në Gjermani’ por në […]

Bianca kap milionin me ‘Oj zemër’ (Video)

Blerand Rexhepi

Ylli i muzikës shqipe Bianca Junzell tashmë shumë aktive në muzikë duke sjellë projekte të shumta të cilat i finalizon edhe me videoklipe e që është në punim të albumit të parë në gjuhën shqipe tashmë. Me projektin më të fundit të titulluar ‘Oj zemër’ ka grumbulluar mbi 1 milion […]

A i mungon dikush Albulenës? Kujt i thotë ‘Je larg…’

Blerand Rexhepi

Me tekst dhe muzikë nga EF, masterizim nga Ardian Kastrati, MUA nga Arbër Bytyqi dhe stajling nga Myrvedete Fashion, ylli i muzikës shqiptare Albulena Ukaj vjen në top formë me projektin e saj më të fundit të titulluar ‘Je larg’. [youtube https://www.youtube.com/watch?v=eWrwiOxIhJ8?feature=oembed] Një këngë shumë ritmike dhe verore e që […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: