Endrit Duraku nuk ndalet, ylli i mbrëmjeve live dhe ahengjeve familjare (Video)

Sigurisht që mbrëmjet live të muzikës për gjithë shqiptarët janë të rëndësishme aq edhe sa dasmat dhe ahengjet e ndyshme familjare e për këtë nevojitet që të keni të ftuar këngëtarin e duhur. Po të hidhet një kërkim nëpër rrjetet sociale videot dhe performancat e yllit të muzikës live Endrit […]

Mbajeni mend këtë emër, do shkëlqejë në skenën shqiptare

Dona, një këngëtare 21-vjeçare, ka lindur në Londër ku jeton dhe studion psikologjinë në universitet por deshira për muzikë ka qenë gjithmonë aktive. Kur Dona ishte e re ajo performoi në shfaqje shqiptare dhe angleze. Dona më pas fillon të realizojë edhe covers në YouTube dhe Instagram. Kënga e saj […]

Nimet Fetai sjellë këngën e synetisë në version më ndryshe

Një këngë shumë e bukur e përpunuar në mënyrën më të mirë të mundëshme së shpejti pritet të jetë edhe me videoklip nga këngëtari i njohur shkupjan i muzikës live, Nimet Fetai. Edhe pse e kënduar fillimisht në versionin audio që në pranverë, këngëtari Fetai ka vendosur që kësaj kënge […]

Rikthehet Meti me “Djali nga gurbeti 2”, kjo këngë po që është hit

A ju kujtohet hiti “Djali nga gurbeti” që gjatë verës së para dy vitesh dëgjohej kudo? Kjo këngë e Meti Bajramit, ende mbetet shumë e preferuar dhe e dëgjuar, sidomos gjatë stinës së nxehtë. Duke e parë suksesin e jshtëzakonshëm të kësaj kënge, që këngërarin e bëri edhe më të […]

Beko thotë ‘Zemër’, kjo këngë hit e verës

Një këngë ritmike verore vjen këtë herë nga hit këngëtari Beko të cilën këngë e ka titulluar ‘Zemër’, këngë kjo kushtuar dashurisë ndërsa në klip këngëtari shfaqet krah një femre e në fakt ka realizuar një videoprojekt shumë interesant. Beso vazhdon me projektet e reja të disata me rradhë dhe […]

Një album live me 13 hite nga Lind Prizreni

Lind Prizreni është ndër zërat më të njohur të muzikës live, shumë i angazhuar në mbrëmje muzikore, dasma e ahengje. Por, ai nuk mbetet pas as kur vjen fjala për projekte si këngë e videoklipe, apo albumenmizkore që e ndezin atmosferen në mksimum. Lindi ka disa albume muzikore shumë të […]

Dr Nertila Basha: Sakrificat harrohen kur pacientët janë të kënaqur

Dr Nertila Basha është një stomatologe e re por mjaft e përkushtuar ndaj profesionit të saj dhe kujdesit që tregon ndaj pacientëve. Qëllimi i saj kryesor është që pacientët të dalin të kënaqur nga klinika dhe duket se po ia arrin më së miri. Njihuni më shumë me stomatologen Nertila […]

Silvi Dollapi pushime mes Europës e Shqipërisë!

Silvi Dollapi është këngëtare mjaft e pëlqyer nga publiku, madje sa herë që sjell një projekt të ri mirëpritet prej ndjekësve të saj. Vera është sezon i angazhuar për këngëtarët por edhe për pushime e për këtë shembull konkret është edhe këngëtarja bjondinë që jeton prej vitesh në Zvicër, ka […]

Irma Marku: Me këngën realizova ëndrrën në sirtar

Irma Marku ka 7 vite që i është përkushtuar muzikës me shumë pasion dhe si duket po ia arrin të sjellë produksione mjaft të mira dhe që pëlqehen nga publiku. Projekti i saj i fundit me titull “Gurë gurë bëhet kalaja” një këngë simpatike me titull interesant ka bërë që […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: