Kujt ia dedikon projektin e fundit ‘Dashnia’ këngëtari Dod Kalaj?

Blerand Rexhepi

Me tekst dhe muzikë nga Valon Biba, kitarë Astrit Stafai, video e realizuar nga Sëiss Production dhe produksion nga Duo Bass Records, këngëtari i njohur i muzikës live Dod Kalaj vjen me super projektin e tij të fundit të titulluar ‘Dashnia’, një këngë e mrekullueshme e finalizuar edhe me video […]

Në karantinën e KMC-së… Izolimi nuk më shkëputi nga projektet muzikore!

Blerand Rexhepi

Ne nje kohe kur e gjithe bota eshte paralizuar nga veprimtarite e ndryshme te secilit prej nesh, duket se muzika eshte nder me te prekurat nga situata e Covid-19. Kengetaret perpiqen te mbajne gjalle sensin e produksioneve dhe sjellin here pas here edhe cover-a te kengeve te ndryshme. Nje prej […]

Në karantinën e Merita Merjës në Dubai…!

Blerand Rexhepi

Emri me i njohur ne fushen e bukurise, Merita Merja, i eshte bashkuar pjeses tjeter te shqiptareve te cilet per shkak te angazhimeve qe kane pasur jashte Shqiperise, kane mbetur te izoluar prej masave te rrepta ndaj pandemis Covid-19. E izoluar ne nje apartament ne Dubai, bashke me nje pjese […]

Bombastike me ‘Natë e ditë’ vjen Lulja në projektin e ri

Blerand Rexhepi

Me tekst dhe muzikë nga Granit Gashi dhe video të realizuar nga XL Video, këngëtarja simpatike Lule vjen me projektin e saj më të ri të titulluar ‘Natë e ditë’. Një këngë ritmike pikërisht për sezonin e pranverës tash kur edhe koha ka nisur të nxehet e publiku kërkon argëtim […]

‘Ilusion’ thotë Flori, vjen me një mega projekt (Video)

Blerand Rexhepi

Rep artisti i ri, Flori apo Florijan Tahiraj 22 vjeçari më preardhje nga Strellci i cili jeton dhe vepron në Zvicer, ka sjellur projektin e parë artistik të tij, po ashtu ka sjellur një freski në tregun muzikor shqiptarë. Muzika është punuar nga producenti Çelik Lipa (The Professor), teksti nga […]

Selina vjen me ‘Baby’, këngëtarja e re po vjen jashtëzakonisht fuqishëm në tregun muzikor (Video)

Blerand Rexhepi

Kënga vjen e komponuar nga Bini Nebihu (Diez Music) në Prishtinë, me tekst të FUEGO-s. Ky është projekti i tretë i Selinës, pas këngës së parë “SI TI” dhe këngës së dytë “ZEMËR” të publikuara në vitin që lemë pas. Të dy këto projekte ishin realizuar nga kompania ON RECORDS. […]

Elssa sjell “Ki me pa”; Vjen bombastike në klipin e saj të parë

Blerand Rexhepi

Kengetarja bukuroshe, mjaft e re edhe ne moshe sapo ka sjell kengen e saj te pare. Pas kaq vitesh ne performim live Elsa tashme eshte gati te debutoj ne tregun e muzikës me prurje muzikore. Ka punuar me shume perkushtim per te pasur nje karriere te suksesshme e për ta […]

Jetëshkrimi i suksesit të laborantit Armend Alidemajt në Zvicër…!

Blerand Rexhepi

Armend Alidemaj ka lindur ne vitin 1975 ne fshatin Pozhar te Komunes se Deçanit. Shkollen fillore e ka kryer ne vendlindje, per shkak se i ati emigroj ne Zvicer ne vitin 1970. Pasi i ati u stabilizua, terhoqi dhe pjesen tjeter te familjes ne vitin 1990. Ishte e veshtire pershtatja […]

Marge, imituesja e Vip-ave, vogëlushja që po çmend rrjetin me imitimet e saj!

Blerand Rexhepi

Marge është vogëlushja qe ka magnetizuar ndjekesit e saj ne instagram me postimet qe mbajne emrin e saj. Dakord, eshte e vertete qe gjithçka duhet të shkojë në përputhje me karakteristikat e moshës së fëmijës. Talenti qe veçon Margen nga te gjithe femijet e tjere sot, jo vetem nga mosha […]

Suksesi nuk njeh moshё…Rehan ka rrëmbyer zemrat në fushën e fotomodeling-ut

Blerand Rexhepi

Zgjedhja e veshjeve për fëmijë nuk është një proces i lehtë. Brezi i ri nuk është gjithmonë në gjendje të vlerësojë pamjen dhe rehatinë e tij, prandaj, ndërhyrja dhe kontrolli i vazhdueshëm i prindërve është i nevojshëm. Rrobat moderne dhe të rehatshme nuk janë më pak të rëndësishme për fëmijët […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: