Suksesi nuk njeh moshё…Rehan ka rrëmbyer zemrat në fushën e fotomodeling-ut

Blerand Rexhepi

Zgjedhja e veshjeve për fëmijë nuk është një proces i lehtë. Brezi i ri nuk është gjithmonë në gjendje të vlerësojë pamjen dhe rehatinë e tij, prandaj, ndërhyrja dhe kontrolli i vazhdueshëm i prindërve është i nevojshëm. Rrobat moderne dhe të rehatshme nuk janë më pak të rëndësishme për fëmijët […]

Gjon Karrica me ndihma në kohën e koronavirusit

Blerand Rexhepi

Për vite me radhë, Gjon Karrica ishte një ndër emrat më të diskutuar të shoubizit, kjo për shkak të një fryme tjetër që sjelli në botën e muzikës shqiptare. Gjon Karrica mbahet mend për hite si “Lugati”, “Sex Toy”, “E du një virgjëreshë”, etj. Ka kohë që këngëtari po mungon, […]

Alida Duka vjen si një ‘Red lady’ në duet me G-Bani

Blerand Rexhepi

Ylli i muzikës shqipe Alida Duka vjen me një super duet të realizuar në bashkëpunim me G-Bani, një këngë mjaft e bukur në këtë sezonë izolimi që do të mbahet mend realizuar mjeshtërisht nga studio e Stine records. Këngëtarja gjatë falenderimit të bashkëpunëtorëve thotë se ky bashkëpunim ka ardhur shumë […]

Elssa sjell “Ki me pa”; Vjen bombastike në klipin e saj të parë

Blerand Rexhepi

Kengetarja bukuroshe, mjaft e re edhe ne moshe sapo ka sjell kengen e saj te pare. Pas kaq vitesh ne performim live Elsa tashme eshte gati te debutoj ne tregun e muzikës me prurje muzikore. Ka punuar me shume perkushtim per te pasur nje karriere te suksesshme e për ta […]

Ina Qato: Dua të mbahem mend për produksionet muzikore, aspiroj edhe kinematografinë

Blerand Rexhepi

Një produksion i ri muzikor, në të cilin kushdo e gjen veten. “Zbrazëti” një konglomerat ndjesish i punuar bukur që vjen përmes tingujve dhe vargjeve, për të marrë një dimension tjetër kur e sheh të finalizuar. Mes përjetimesh dhe thënieve të sinqerta, Ina Qato rrëfen të thënat dhe të pathënat […]

Mesazh prekës dhe inkurajues nga këngëtarja Artela…!

Blerand Rexhepi

Kur Nënë Tereza mori Çmimin Nobel për Paqe, mbajti një fjalim kushtuar botës: Për disa, Shenjtëria nuk është luks, por është një detyrë e thjeshtë, e përmes kësaj dashurie ne mund të bëhemi të shenjtë. Unë e kam pranuar varfërinë që të mund t’i kuptoj të varfërit. Unë e kam […]

Fatmir Morina sjell albumin me këngë live, i shumëpritur prej kohësh…!

Blerand Rexhepi

Fatmir Morina, një ndër këngëtarët me popullor në Kosovë, i cili po bën suksese në tregun e muzikës. Bashkëpunimi me Muharrem Ahmetin, i ka sjell shumë suksese me këngën ”“Na shkoi jeta me marak””, këngë e pëlqyer nga publiku dhe shumë e klikuar. Më në fund në tregun muzikor doli […]

‘Na çeli prap thana’, vjen në një super version nga Ardit Bexheti (Video)

Blerand Rexhepi

Këngëtari i njohur shqiptarë Ardit Bexheti ka risjellë në versionin e tij modern këngën ‘Na çeli prap thana’, një hit tashmë i melosit shqiptarë. Me aranzhman të Arsim Stafait dhe masterizim nga Adis Ismaili, këngëtari Bexheti e interpreton në një mënyrë të jashtëzakonshme këtë këngë të cilën po ua sjellim […]

‘Hajde qiko’, hiti i fundit nga Reina (Video)

Blerand Rexhepi

Me tekst nga Ghulo dhe muzikë e produksion të Nurteel, këngëtarja e re dhe mjaft atraktive Reina vjen me një mega projekt të cilin e ka titulluar ‘Hajde qiko’. Një këngë mjaft e bukur dhe me në videoklip senzacional ku e sjell këngëtaren në pah me fizikun e saj të […]

Si u bë ikonë instagrami Elensio, vogëlushi shqiptar në Londër?

Blerand Rexhepi

Keni dëgjuar ndonjëherë për fëmijët që e kanë qejf fashion-in? Të jesh minimodel e minibloger tashmë është bërë jo vetëm trend por edhe një mënyrë për t’i aktivizuar fëmijët në një fushë të bukur si te pozuar dhe fotoshooting. Mesa duket ata janë të lindur për t’u bërë pjesë e […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: