Home / Sport

Sport

Futbollisti i talentuar Tetovar Neshat Murati pas thirrjes së FSHF-së bëhet pjesë e kombëtares së Shqipërise U19

Ky talent është i lindur ne vitiin 2002 në Tetovë dhe luan për ekipin më me trofe në Maqedoni K.F Shkëndija e Tetovës në pozitën qendër mbrojtës,ku aty i filloj hapat e para në futboll duke kaluar në të gjithë ...

Read More »

Gattuso: Iguain nuk më tha kurrë se donte të shkonte

Trajneri i Milanit, Genaro Gattuso, në prag të ndeshjes së sotme të Milanit kundër Juventusit në Kupën e Italisë, foli për Gonzalo Higuain transmeton KohaNews. Loading... Këto ditë është spekuluar se Higuain ka kërkuar një transferim te Chelsea dhe prandaj ai nuk ...

Read More »

Katër vjet pa Visar Alimin, karateistin e sukseseve të mëdha

Kanë kaluar katër vite prej se u nda nga jeta karateisti kërçovar Visar Alimi, por sukseset e tij kanë mbetur të freskëta tek dashamirët e sportit nëpërgjithësi dhe atyre të karatesë në veçanti. Ai do të mbahet mend për medaljet ...

Read More »

Kush është biznesmeni që kërkon të bleje sport-klub “Tirana”

Ish-donatori dhe njëri nga njerëzit, i cili shpëtoi Tiranën në vitin e zi 2013- 2014, kur ekipin e drejtonte trajneri Gugash Magani, ka vendosur që të kthehet në klubin bardheblu, për të cilin ka shpenzuar jo pak kohë, energji dhe ...

Read More »

Njihuni me yllin e ri shqiptarë që shkëlqen në futbollin zviceran

Është vetëm 18 vjeç e brenda një kohe shumë të shkurt është bërë një nga emrat më të kërkuar të futbollit në Zvicër. Bëhet fjalë për Ensar Ismailin, i lindur më 17 shkurt të vitit 2000 nga fshati Reçicë e ...

Read More »

Ylli i Kombëtares së Shqipërisë dënohet me 3 muaj burg

Portieri i Kombëtares së Shqipërisë, Alban Hoxha, është shpallur fajtor për veprën penale të “drejtimit të automjetit në gjendje të parregullt” dhe si rrjedhojë është dënuar me tre muaj burg. “Panoramasport.al” mëson se ai është dënuar me 3 muaj burgim ...

Read More »

Agim Ibraimi, dëshira e madhe e Partizanit për sulmin, por kujdes Shkëndijën!

Një shqiptar nga Maqedonia për të përforcuar sulmin e Partizanit dhe për ta udhëhequr drejt titullit kampion me golat dhe asistet e tij. Të kuqtë i janë kthyer fuqishëm pistës që i çon te një dëshirë e vjetër. Bëhet fjalë ...

Read More »

Përfundoi turneu tradicional Reçiça-Koha

Me 5 janar përfundoi turneu tradicional, Recica- Koha  edhe atë në finale u takuan Juventus Serava të cilët mposhtën me rezultatin e thell  FederBau. Loading... Në këtë turne i pranishëm ishte nënkryetari i FFM-së, Muhamet Sejdini, drejtori sportiv i KF.”Shkëndija” ...

Read More »

Lefter Andonyadis, legjenda e futbollit turk: Nuk jam grek, jam shqiptar

Shqiptarët ortodoksë të Stambollit! Lefter Andonyadis, legjenda e futbollit turk me origjinë shqiptare dhe pastiçerët e shquar shqiptarë të metropolit dykontinentëshNga Elvi SidheriDuke shëtitur mes gjelbërimit në Stamboll, në parkun Yoğurtçu pranë stadiumit Şükrü Saraçoğlu të ekipit të njohur turk ...

Read More »

Ronaldo: Do të doja ta blej Interin, por nuk kam para të mjaftueshme

Futbollisti legjendar, brazilian, Ronaldo para disa muajve vendosi të blej klubin spanjoll Valadolid ku momentalisht është kryetar i këtij klubi transmeton KohaNews. Loading... Mediumet italiane spekuluan se për shkak të dashurisë që ka ndaj Interit, Ronaldo do të mund të ...

Read More »
Loading...