Home / Teknologji (page 2)

Teknologji

Facebook kërkon t’ju fusë një kamera në shtëpi

Facebook po lançon altoparlantin e tij inteligjent me një ekran dhe një aparat fotografik. Loading... Portal dhe Portal + janë ndërtuar posaçërisht për video-telefonata. Pajisja është në thelb një folës i zgjuar me një prekje që përfshin disa karakteristika unike. ...

Read More »

Miliarderi i rastësishëm që tani menaxhon 600 mijë dyqane

Numri i miliarderëve gjermanë është duke ardhur në rritje- tashmë janë dyfishi i tetë viteve më parë, 200 në total. Sipas gazetës Bild, në krye të listës është familja Quandt, që ka në pronësi makinat BMW. Loading... Por në mes ...

Read More »

Duket si një bebe, por është një bishë (VIDEO)

Në Gjermani e quajnë “Baby Benz”, sepse në pamje të parë duket e vogël, por “Mercedes Classe A 35 AMG 4Matic” është një Bishë. Loading... “Mercedes Classe A 35 AMG 4Matic” ka bërë prezantimin e saj me botën këtë javë ...

Read More »

Facebook shton mjete të reja për të adresuar ngacmimet online!

Facebook është rrjeti më i madh social në botë dhe siç mund të prisni nga një rrjet i kësaj shkalle, ka ngacmime dhe çështje ngacmimi që duhet të adresohen. Facebook vazhdon të shtojë mjete të reja në mënyrë që përdoruesit ...

Read More »

‘Mercedes’ nuk do të bëjë kurrë një version ‘AMG’ të ‘Klasës X’

Megjithëse “Ford” dominon me Raptor të versionit Ranger dhe sigurisht “F-150”, kjo nuk i ka bindur liderët e Mercedesit që të dalin me versionin AMG të “Klasës X”. Loading... Kjo u konfirmua nga drejtori i AMG-së i departamentit Tobias Moers, ...

Read More »

Ja sa do të kushtojë iPhone XR në shtetet kryesore të Evropës. Po në Shqipëri…?

Apple ka prezantuar më 12 shtator tri modele të reja të telefonave të mençur – iPhone XS, iPhone XS Max dhe iPhone XR. Loading... iPhone XR, që përbën modelin më të lirë nga të tre, do të dalë në shitje ...

Read More »

8 hakerimet e bujshme në industrinë e monedhave kriptografike

Bursa Japoneze e monedhave kriptografike Zaif ishte viktima e radhës e hakerave. Plot 60 milion dollarë në monedha kriptografike u vodhën duke nxjerrë në pah problemet e sigurisë të cilat po shqetësojnë mbarë industrinë por edhe investitorët. Loading... Megjithatë ky ...

Read More »

E kishit harruar ‘Concorde’? Vizitoni edhe një herë luksin dhe magjinë…

Në mars të vitit 1969, vetëm disa muaj para se Neil Armstrong të ecte mbi Hënë, Concorde bëri fluturimin e tij të parë. Loading... Avioni supersonik mishëroi një vizion të së ardhmes, aq të guximshëm sa ai i Apollo 11,veçse ...

Read More »

Mercedesi i ri klasa B debuton në sallonin në Paris

Përveç gjeneratës së tretë të modelit MPV, në sallonin e veturave në Paris do të gjendet edhe modeli i ri A35, GLE dhe SUV EQC elektrik. Loading... Mercedesi i ri i klasës B do të ndajë paletën e motorit B ...

Read More »

Kjo është risia më e fundit e “Instagram”, ja çfarë do sjellë për përdoruesit

Rrjeti më i përdorur nga të rinjtë, nuk ndalet së sjelli risi për përdoruesit e tij. E fundit nga gjiganti i fotografive, “Instagram” ka bashkëpunuar me Giphy për të sjellë një opsion të ri për përdoruesit. Loading... Tani mesazhet mund ...

Read More »
Loading...