Home / Teknologji (page 3)

Teknologji

Porsche, jo më makina me naftë

Volkswagen ka pranuar se ka mashtruar në testet e emetimit tek makinat diesel, duke futur në ethe të gjithë industrinë e automobilëve dhe duke shkaktuar një kthim masiv shpine ndaj motorëve diesel që ndotin jo pak. Si rezultat, prodhuesit e ...

Read More »

Pa nevojë të karburantit, jahti shëtit nëpër botë me energji diellore

SolarImpact, është jahti elektrik i cili lundron në saj të energjisë elektrike dhe pa u ndalur që të furnizohet me karburant. Jahti është më i gjatë se një balenë blu dhe në krye të tij është me panele diellore. Me ...

Read More »

WhatsAppi kursen baterinë dhe lehtëson të shkruarit me përditësimin e ri

Aplikacioni i bisedave WhatsApp pritet të dalë me përditësimin e ri që kursen baterinë dhe lehtëson të shkruarit gjatë orëve të vona. Loading...   Me qëllim që të ruajë sytë e përdoruesve, aplikacioni pritet të sjellë mundësinë e errësimit që ...

Read More »

Gjermania vë në punë trenin e parë në botë me hidrogjen

Treni i parë në botë me karburant me qeliza hidrogjeni u vendos ditën e hënë mbi shina në Gjermaninë veriore. Loading... “Coradia iLint”, e prodhuar nga kompania franceze e hekurudhave Alstom, do të transportojë udhëtarët në një linjë prej 100 ...

Read More »

‘iPhone’-t e rinj, 33% më shtrenjtë në Evropë krahasuar me SHBA-të

Një gjë e sigurtë me debutimin e iPhone-ve të rinj këtë vit ishte çmimi i tyre edhe më i lartë sesa paraardhësit. Loading... Ditën e djeshme Apple prezantoi tre iPhone me ekrane pa skaje dhe modeli më i shtrenjtë iPhone ...

Read More »

5 bursat më të mira të monedhave kriptografike

Ju mund të jeni të interesuar për të kryer shkëmbime kriptografike por nuk jeni të sigurt se si duhet të veproni. Loading... A jeni duke kërkuar për të blerë monedha me një kartë krediti ose debiti, apo dëshironi të tregtoni ...

Read More »

Çdo ndodhë më 11 tetor kur do bllokohet interneti në të gjithë botën

Bllokimi i internetit do të ndodhë më 11 Tetor, pasi do të ndërrohen “çelësat e sigurisë” që mbrojnë një pjesë të rëndësishme të rrjetit. Loading... Ky proces quhet “KSK Rollover”, dhe në këtë pikë shumë përdorues mund të shikojnë një ...

Read More »

Njihuni me telefonin e veçantë, ka pesë kamera të pasme

Ajo që HMD ka përgatitur me telefonin e ardhshëm Nokia mund tu duket e pabesueshme. Një imazh i publikuar ditën e sotme tregon një telefon me pesë kamera në pjesën e pasme. Loading... Besohet se fotoja i përket Nokia 10, ...

Read More »

Abarth 500 i ri vjen me katër versione

Abarth ka avancuar gamën e modeleve të bazuara në FIAT-in më të vogël. Loading... Përveç dizajnit të freskuar, modelet e reja kanë edhe motorë më të fuqishëm dhe blerësit do të kenë në dispozicion edhe nuancat e reja të ngjyrave. ...

Read More »

Tani mund të dërgoni e-mail konfidencial dhe të vet-shkatërrueshëm në Gmail

Përdoruesit e Android dhe iOS tani janë në gjendje të përdorin modalitetin e ri konfidencial të Gmail. Kjo do të thotë që nëse doni të dërgoni informata të ndjeshme përmes postës elektronike, do të jeni në gjendje ta bëni këtë ...

Read More »
Loading...