Home / Vendi (page 10)

Vendi

Dehari i del në mbrojtje Likës, priten përplasje mes Grubit dhe Mexhitit

Vetëm kryetari i komunës së Kërçovës Fatmir Dehari dhe ish deputeti dhe nënkryetari i partisë, Rafiz Haliti kanë reaguar ndaj ndërrimit të Hazbi Likës nga posti i sekretarit organizativ në BDI, ka konfirmuar për PlusInfo Dehari.Zgjedhja e Atilla Rexhepit për ...

Read More »

Vladimir Gjorcev me krenari zyrtarizon koalicionin me Aleancën, a fali Ziadin Sela, Vmro DPMNE – në !??

Ne fb privat, deputeti i VMRO DPMNE – se, dhe nje nga pjesmaresit ne parlament te dates 27 PRILL, me krenari dhe lavderata te vecanta shkruan se fillon ndryshimi ne Republiken e Maqedonise me koalicionin e ri midis VMRO – ...

Read More »

BDI më 27 dhjetor fton për takimin e fundvitit

Nën përkujdesjen e z.Ali Ahmeti,Bdi më 27 dhjetorë organizon Koktelin e fundvitit në Hotel Aleksandar Pallas,me fillim ne ora 13. Loading...

Read More »

Ministri i arsimit, Dr. Arbër Ademi: Siguruam 11 punësime për ITSHKSH-në, në procedurë çështja e pronësisë

Viti që po lemë pas e ktheu Institutin e Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve në Maqedoni (ITSHK) në një ombrellë të zhvillimeve kryesore kulturore e shkencore të shqiptarëve të Maqedonisë dhe në një urë lidhëse me qendrat tjera kryesore ...

Read More »

Njoftim nga UT: Shqetësimi i çdo studentit tonë është brenga jonë

Bardhyl Dauti Loading... Universiteti i Tetovës është një institucion serioz i arsimit të lartë në Republikën e Maqedonisë, i hapur dhe transparent sa u përket çështjeve me interes akademik, studentor dhe shoqëror.   Shqetësimi i çdo studentit tonë është brenga jonë, ...

Read More »

Delegacioni nga Qeveria e Republikës së Maqedonisë, i udhëhequr nga ministri Bardhyl Dauti, në takime me biznesmenë nga Shqipëria

Delegacioni nga Qeveria e Maqedonisë, i drejtuar nga Ministri i Investimeve të Huaja, Bardhyl Dauti, Këshilltarja e Kryeministrit për bujqësi, Lençe Nikolovska dhe Këshilltarja në Kabinetin e Ministrit të Bujqësisë Nikica Baçovski, ishin në Tiranë ku zhvilluan takime me biznesmenë ...

Read More »

Pas Talat Xhaferit edhe Bejta punësoi vajzën e tij në MEPSO

Edhe vajza e Nevzat Bejtës, nënkryetarit të BDI-së është punësuar në ndërmarrjen elektroenergjetike MEPSO, njofton Makfax. Loading... Sipas këtij lajmi, bëhet fjalë për Fitore Bejta Akiku, e cila ka qenë një nga kandidatet më të mira pas konkursit të shpallur ...

Read More »

Anulohen një pjesë e fluturimeve në aeroportin e Shkupit

Qarkullimi ajror në Aeroportin e Shkupit po zhvillohet me vështirësi, një pjesë e fluturimeve janë anuluar, ndërsa një pjesë e atyre që duhet të realizohen, presin që të kenë vonesa. Loading... Sipas ueb faqes së aeroportit të Shkupit, janë anuluar ...

Read More »

Kryetari i ri i Dibrës gjen kabinetin zbrazur: “E zbrazën njerëzit e BDI-së”

Burime të afërta me kryetarin e përkohshëm të komunës Dibër, Eugjen Cami i cili vjen nga radhët e Aleancës për Shqiptarët, ankohen se kabineti i tij është zbrazur nga njerëzit e paraardhesit të tij të ndjerë, Ruzhdi Lata.“Që marrëzitë e ...

Read More »

Në Gjykatën Penale në Shkup kanë arritur 12 kërkesa për amnisti

Deri sot në mëngjes në Gjykatën Penale në Shkup kanë arritur 12 kërkesa për amnisti nga të akuzuarit për ngjarjet në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë nga 27 prilli i vitit 2017, konfirmuan për MIA-n nga Gjykata. Loading... Afati pesëditorë ...

Read More »
Loading...