Home / Vendi (page 20)

Vendi

Ministri i Kulturës Asaf Ademi është duke marrë pjesë në Konferencën e Tretë Botërore të Turizmit dhe Kulturës të mbajtur në Turqi

Ministria e Kulturës e Republikës së Maqedonisë Ju informon se në periudhën prej 3 deri më 5 dhjetor të vitit 2018, ministri i Kulturës, Asaf Ademi, është duke marrë pjesë në Konferencën e Tretë Botërore mbi Turizmin dhe Kulturën me ...

Read More »

Mot kryesisht me diell dhe i ftohtë

Në shumë vende mbizotërojnë vranësirat. Nëpër lugina do të ketë kushte për shfaqjen e mjegullave. Loading... Temperaturat minimale do të lëvizin nga -5 deri më -1 gradë celsius, ndërsa temperaturat maksimale do të jenë nga 5 deri 12 gradë celsius. ...

Read More »

Nuk ka më punësime përmes MO-së por si do arrihet 25%, flasin Jahiu, Mançevski e Saliu

Raporti i fundit i Ministrisë së Administratës i publikuar në muajin mars tregon se në sektorin publik janë rreth 130 mijë të punësuar. Numri i të punësuarve shqiptarë dhe nga etnitë e tjera pakicë, në sektorin publik aktualisht është rreth ...

Read More »

Ademi, bashkë me”Ademat” tjerë të BDI-së, ende ska ‘takat’ t’i ndërrojë 2 emrat e shkollave fillore në Çair (Video)

Regjistri qëndror është shfajësuar si institucion nga të gjitha akuzat që janë bërë per ndryshimin e dy emrave të shkollave fillore në Çair “Rajko Zhinzifov” dhe “Nikolla Vapcarov” që të njejtat të riemërohen në “Ismail Qemali” dhe “Imri Elezi”. Nga ...

Read More »

Skandaloze: Edhe ministri i BDI-së, Sadulla Duraku blerë aparate për përgjim

Edhe Ministria për Mjedis Jetësor dhe Planifikim Hapësinor muajin e kaluar përmes furnizim publik ka blerë qendër telefonike me mundësi për përgjimin e telefonatave. Loading... Tenderin në vlerë prej 1,7 milion denarëve e ka marrë Telekomi, si kompania me ofertë ...

Read More »

Papraniku, Konsull Nderi i Kosovës në Maqedoni

Biznesmeni i njohur dhe i suksesshëm në rajon nga Maqedonia, Arsim Papraniku është caktuar Konsull nderi i Republikës së Kosovës në Republikën e Maqedonisë. Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka lëshuar certifikatë për hapjen e Konsullatës së Nderit ...

Read More »

Zëdhënësi i qeverisë, Hoxha: Ka mbetur vetëm precizimi i datës për mbledhjen e përbashkët me Kosovën

Askush zyrtarisht nuk e dinë se kur do të mbahet takimi mes qeverisë së Maqedonisë dhe Republikës së Kosovës. Takimi i caktuar për qërshorin e këtij vitit nuk u mbajt dhe u anulua për kohë të pacaktuar, mirëpo sipas zëdhënësi ...

Read More »

VENKO FILIPÇE, MINISTRI QË BEFASOI PËR TË MIRË

 Edhe pse fillimet e tij ishin me shumë thash e theme, dhe pritej dorëzimi i tij, Ministri i Shëndetësisë bëri kthimin e madh për t`i bindur masën se ai ndodhet në atë vend vërtetë për të bërë ndryshime në shëndetësi. ...

Read More »

Reagon djali që përdhoste flamurin kombëtar, ja deklarata e tij!

Pas plasimit të një video materiali nga personi V.XH. ku shihej se si digjet, përdhoset dhe shkilet flamuri kombëtar kanë filluar reagime të shumta. Loading... Të indinjuar thellë nga ky video material, shumë persona kanë reaguar duke i dërguar mesazhe ...

Read More »

Elezi: 10.2 miliard më shumë për shëndetësinë, arsimin dhe mbrojtjen sociale në 2019 për përmirësimin e resurseve njerëzore

Në buxhetin për vitin 2019 ka 10.2 miliard denarë më shumë mjete për shëndetësinë, arsimin dhe mbrojtjen sociale, edhe këtë vit në buxhet për këto qëllime janë transferuar më shumë mjete në krahasim me vitin e kaluar, kjo do të ...

Read More »
Loading...