Home / Vendi (page 3)

Vendi

LSDM: Vazhdojmë me masat që i zvogëlojnë shpenzimet e qytetarëve

Qeveria e kryesuar nga LSDM vazhdon me zbatimin e masave të projektuara që i zvogëlojnë shpenzimet dhe e lehtësojnë jetën e qytetarëve. Loading... Me udhëheqjen ekonomike të financave, me shkurtimin e shpenzimeve joproduktive, në Buxhet janë liruar mjete për sigurimin ...

Read More »

Gjeorgievski: BESA nuk është më patriote se partitë tjera shqiptare

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Lupce Gjeorgjevski gjatë debatit të mbrëmshëm në “24 analiza” tek TV 24, ka folur për aktualitetet e fundit politike që kanë të bëjnë me ndryshimet kushtetuese në Kuvend. Ai ka deklaruar mbrëmë se disa njerëz e kanë ...

Read More »

Zaev: Bisedojmë ende, do të gjejmë zgjidhjen më të mirë për shqiptarët

Dy e treta e shumicës për miratimin e ndryshimeve kushtetuese ende mungon, dhe kjo do të dihet vetëm me aktin e votimit, njoftoi Zoran Zaev për Sitel. Loading... Gjithsesi, Zaev beson që i gjithë procesi do të kalojë jo vetëm ...

Read More »

Urim Saliu: Kurre shqiptaret s’kane arritur marreveshje me nje kryeminister maqedonas

Urim Saliu Loading... Mos t’ju genjeje askush sepse ka qene nje rregull i thjeshte ne dukje por tmerresisht i keq per shqiptaret.Mos mendoni se eshte arritur ndonjehere ndonje marreveshje e ndonje lideri a partie shqiptare me nje kryeminister maqedonas.Gjithe keto ...

Read More »

Teuta Arifi: Apelojmë deri te qytetarët, që të evitojnë qarkullimin e panevojshëm me automjetet e tyre

Pas ankesave të shumta të qytetarëve të Tetovës dhe banorëve të fshatrave që gravitojnë në këtë komunë se dëbora ka bllokuar rrugët  pas një kohë të gjatë me anë të një statusi është paraqitur kryetarja e Komunës së Tetovës e ...

Read More »

Gazetari,Rami Mislimi:Mos u gzoni para kohe ende ska fol Ali Ahmeti

Rami Mislimi Loading... ASH-ja dhe BESA sot nuk janë keq me disponim, por kam frikë se gjithë ky hov për tu gëzuar nuk do ju dale për hajër. Pleqtë n ‘kohën e vet e kanë pa sherrin e shkaut dhe ...

Read More »

Elezi: Nga ky vit të gjitha deklaracionet doganore do të dorëzohen në mënyrë elektronike

Këtë vit të gjitha deklaracionet doganore dhe dokumentet e akcizave do të përpunohen në mënyrë elektronike, sistemi për menaxhim me deklaracionet doganore në fillim të muajit shkurt do të fillojë të punojë në pilot projektin në 11 njësi të doganës ...

Read More »

Lëvizja Antibixhoz: Nëse nuk plotësohen kërkesat, përgjegjësia bie mbi politikanët

Lëvizja Antibixhoz edhe gjatë ditës së sotme ka ripërsëritur kërkesat e tyre, të shpalosura më 21 dhjetor gjatë protestës së organizuar në Tetovë. Loading... Në mesin e kërkesave është largimi i të gjitha lojërave të fatit 3 km nga vendbanimet, ...

Read More »

Mbledhja për ndryshimet kushtetuese shtyhet për në orën 16:00

Seanca e sotme e Kuvendit për ndryshimet kushtetuese është shtyrë për në orën 16:00, për shkak të dorëheqjes së deputetit Tomisllav Tuntev. Loading... Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi, e konstatoi dorëheqjen e deputetit të LSDM-së dhe tha se do të ...

Read More »

Eurostat: Maqedonia e treta për numrin e policëve

Një raport i Eurostat nxjerr në pah faktin se Maqedonia në vitin 2017-të ka pasur 522 policë për 100.000 kokë banori. Në këtë mënyrë vendi radhitet i treti me numrin e policëve. Më shumë policë ka në Serbi (620) dhe ...

Read More »
Loading...