Home / Vendi (page 30)

Vendi

Ky është “Luftëtari i Bardhë” nga Drenica, truproja e Ibrahim Rugovës që u ekzekutua pas lufte në Kosovë

Besim Dajaku (1969 – 2001). Luftetari i Bardhe nga Drenica, i goditun ne prite pas luftes, ne kohen kur u bene Ekzekutime politike ne Kosove”, kështu e përshkruan faqja FARK – Forcat të Armatosura të Republikës së Kosovës ish truprojën ...

Read More »

Vazhdon gjykimi për rastin “Monstra”

Në Gjykatën Penale, vazhdon gjykimi për vrasjen e pesëfishtë në Liqenin e Smilkovës me 12 prill të vitit 2012. Loading... Në seancën e mëparshme me 25 tetor dëshmi kanë dhënë ekspert të punësuar në laboratorin e ADN-së në Ministrin e ...

Read More »

Vazhdon gjykimi për “27 Prillin”

Në gjykatën Penale, sot do të vazhdoj gjykimi për  ndodhitë e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë transmeton KohaNews. Loading... Rasti është në procedurën e provave dhe nxirren video materiale nga shtëpitë televizive që ...

Read More »

Mot kryesisht i kthjellët

Në mbarë vendin sot në Maqedoni do të mbajë mot stabil, me diell dhe me temperature mbi mesataren gjatë gjithë ditën, ndërkaq mëngjesi do të jetë i ftohët ku do të paraqiten edhe mjegulla në disa vende transmeton KohaNews. Loading... ...

Read More »

Foto e rrallë nga takimi i Erdoganit me Arbër Xhaferin në vitin 2000

Një lexues i portalit “KohaNeës” në vazhdën e paraqitjes së fotografive të realizuar gjatë vizitës së Erdoganit në Tetovë na ka dërguar një fotografi ku shihet presidenti i Turqisë, Recep Taip Erdogan duke marrë një plaket nga ana e të ...

Read More »

Miratohet ribalanci i buxhetit për 2018-ën, Elezi: Po ndihmojmë komunat

Me 53 vota për dhe 13 vota kundër pas tre dite debat, u miratuan ndryshimet për ribalancin e buxhetit për vitin 2018-të. Votimit i parapriu përplasje midis opozitës dhe maxhorancës. Opozita akuzoi pushtetin se po vepron në dëm të qytetarëve, ...

Read More »

Hazbi Lika, vizitoi varrezat ushtarake franceze dhe ato gjermane

Nën përkujdesjen e Ambasadës së Republikës Federale të Gjermanisë dhe të Republikës së Francës, sot në përvjetorin e Armëpushimit të Luftës së Parë Botërore, vizituam varrezat ushtarake franceze dhe ato gjermane. Kujtojmë të rënët dhe të zhdukurit e të gjithë ...

Read More »

Zv.kryeministri Osmani nesër në Bruksel prezanton kapitulin e 24, takon edhe Hahnin

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në rolin e negociatorit Kryesor dhe shefit të delegacionit shtetëror për negociata me BE-në, nesër, e hënë, 12 nëntor, do ta kryesoj delegacionin shtetëror- qeveritar në Bruksel në sesionin e punës me ...

Read More »

Qytetari alarmon, Gruevski do të ik në drejtim të Greqisë me dokumente false

Një qytetar shqiptar i cili për shkaqe sigurie dëshironte të ngelte anonim, në faqen zyrtare të “Gazetës Lajm”, ka lënë një mesazh në të cilën sqaronte situatën me kërkimet “famoze”, për ish kryeministrin Nikolla Gruevski. Loading... “Krimineli Grueski naten qe ...

Read More »

QEVERIA I FRIKOHET NXITJES SË NATALITETIT TË SHQIPTARËVE E NDRYSHON LIGJIN

Izet Zeqiri Loading... Është masë e gabuar e qeverisë për shfuqizimin shtesave për fëmijën e tretë dhe zëvendësimi i saj me ndihmë vetëm njëherë për çdo fëmijë të lindur. Kjo masë që propozohet nuk mundet te krahasohet me të drejtën ...

Read More »
Loading...