Home / Vendi (page 4)

Vendi

Mitrevski, koordinator i ri grupit të deputetëve të LSDM-së

Jovan Mitrevski është koordinator i ri grupit të deputetëve të LSDM-së. Ai zë vendin e deputetit Tomisllav Tuntev i cili dha dorëheqje nga posti i deputeti dhe koordinatorit të grupit parlamentar të partisë në pushtet. Loading... Ndërkohë, ulësen në Kuvend ...

Read More »

Mickoski ju bashkohet protestave para Kuvendit: VMRO-DPMNE nuk jep legjitimitet për ndryshimet kushtetues (Video)

Kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski, sot në konferencë për shtyp tha se partia e tij nuk do të merr pjesë në procesin e ndryshimeve kushtetuese dhe nuk do t’i japin mbështetje dhe legjitimitet këtij procesi. Loading... Ai ftoi qytetarët që ...

Read More »

Zekolli: A është Ziadini i përzgjedhuri amerikan për zëvendësim të Alisë?

Shkruan Arsim Zekolli Loading... Per here te pare ne 15 vite, BDI dhe Ali Ahmeti vehen ne pozite te spektatorit pa ndikim. Reagimet e profesorave dhe mediatikeve BDI nga Recica aq shum perkujtojne reagimet nga te afermit e Menduh Thacit pas ...

Read More »

“Në Shqipëri isha ngelës, sot punoj si bashkëpunëtor shkencor në parlamentin gjerman”

Henri Haxhiraj, 26 vjeçari nga Fieri në një intervistë për DW, tregon se në Shqipëri ka qenë ngelës, ndërsa sot punon si bashkëpunëtor shkencor në parlamentin gjerman. Loading... Haxhiraj mbështet protestën e studentëve në Shqipëri dhe thekson se 8 kërkesat janë ...

Read More »

Ndryshimet kushtetuese do të votohen, Saliu: Kërkesat e partive shqiptare të vonshme

Ndryshimet kushtetuese do të miratohen me shumicë të 2/3-ve thotë profesori universitar Argëtim Saliu. Ai konsideron se këto ndryshime kushtetuese janë në bashkëpunim me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Evropian, dhe sipas tij ndryshimet kushtetuese do të marrin ...

Read More »

Ulen sërish çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

Çmimet e derivateve të naftës sërish do të lirohen për 2.5 deri 3 denarë për litër, me vendim të Komisionit Rregullator për Energjetikë. Loading... Me çmimet e reja Eurosuper BS-95 do të shitet për 58.5 denarë për litër, Eurosuper BS-98 ...

Read More »

Komiteti i Punës për Integrime Evropiane diskuton Planin 18

Komiteti i Punës për Integrime Evropiane (KPIE) nesër do ta mbajë seancën e 40-të ku do të bisedohet për skriningun, do të shqyrtohet statusi i implementimit të Planit 18, si dhe statusi i IPA-s. Loading... Siç informojnë nga Sekretariati për ...

Read More »

Ekipi negociator i Kosovës në Bruksel për të takuar Mogherinin

Bashkëkryesuesit e Ekipit negociator të Kosovës në dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, pritet të takohen të martën në Bruksel me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian për Politika të Jashtme dhe Politika të Sigurisë, Federica Mogherini. Loading... ...

Read More »

Ngjarje e rëndë në Tetovë, pas përleshjesh përfundojnë në Spital 2 persona!

Pa Censurë mëson se rreth orën 24:00 pas mesnate në Tetovë janë përleshur me armë dy familje rivale, pas konfliktit verbal ka përfunduar ne gjuajtje me armë. Si pasojë e konfliktit janë lënduar 2 persona dhe 3 të tjerë janë ...

Read More »

Ngrin liqeni i Ohrit nga i ftohti (FOTO)

Temperaturat e ulëta, që e kanë kapluar Ohrin këto ditë kanë sjellë deri në ngrirjen e disa pjesëve të Liqenit të Ohrit. Loading... Ka ngrirë pjesa afër kallamishteve në breg, ndërsa trashësia e akullit arrin edhe disa centimetra. Temperaturat në ...

Read More »
Loading...