Home / Vendi (page 95)

Vendi

Stoltenberg, Kurc dhe Merkel këtë javë në Shkup

Ardhjen e tyre e paralajmëroj kryeministri Zoran Zaev mbrëmë, duke bërë të ditur se ardhja e tre personaliteteve në Shkup është një sinjal pozitiv për mbështetjen që ja japin vendit tonë. “Të mërkurën në mbrëmje vjen Stoltenberg, për së dyti ...

Read More »

Moti  me diell temperaturat deri në 33 gradë

Moti sot do të jetë do I ngrohtë do të fryj erë e lehtë. Temperaturat e ditës do të varijon nga 18 gradë ndërsa ata të ditës nga 27 deri në 33 gradë celsius. Loading... Në Shkup do të mbretëroj ...

Read More »

“Babai i saj dëshmitar kundër mafias italiane”, hidhet dritë mbi arsyet e vrasjes së tmerrshme të prindërve dhe motrës në Dibër

Vajza më e madhe e familjes Pocesta nga Dibra dyshohet se ka kryer vrasjen e tmerrshme të prindërve dhe motrës së saj më të vogël. Loading... 25-vjeçarja e cila ka dhënë dëshminë e saj në prokurori ka pranuar se e ...

Read More »

Saranda Imeri do të udhëheq me Shtabin Zgjedhor të BDI-së për Referendumin e 30 Shtatorit në Gostivar

Saranda Imeri, nënkryetare e degës së Bashkimi Demokratik për Integrim – BDI në Gostivar, do të udhëheq me Shtabin Komunal Zgjedhor për fushatën e Referendumin të 30 Shtatorit. Loading... Kështu vendosi me unanimitet Kryesia e degës së Bashkimit Demokratik për ...

Read More »

Dimitrov: Jam i bindur se referendumi do të ketë sukses

Jam i bindur se referendumi do të ketë sukses, sepse ne gjithmonë kur kemi udhëkryq të madh historik zgjedhim me mençuri dhe mendoj se kështu do të jetë edhe në këtë rast, deklaroi ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov ...

Read More »

Teuta Arifi uron vitin e ri shkollor, “Arsimi është i shenjtë”

Kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi sot ka vizitura disa shkolla fillore dhe të mesme për tju uruar vitin e ri shkollor. Arifi u shpreh se shkollat e Tetovës kanë kushte optimale dhe vazhdon intezivisht për të përimirësuar kushtet ...

Read More »

Kuvendi do t’i kthejë të hollat që nuk do t’i shfrytëzojë për fushatën

Qeveria i ka transferuar 80 milionë denarë Kuvendit për fushatën për referendumin, por financat e dedikuara për 41 për qind e deputetëve nuk do të shfrytëzohen dhe nuk mund të ridedikohen, informojnë nga Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Loading... Në ...

Read More »

Derivatet shtrenjtohen nga një deri në 1,5 denarë

Çmimi me pakicë i benzinave dhe dizelit nga sonte në mesnatë shtrenjtohet nga një deri në 1,5 denarë, vendosi Komisioni Rregullator për Energjetikë. Loading... Sipas Vendimit, çmimi i ri i Eurosuper BS-95 rritet për një denar dhe do të jetë ...

Read More »

Boshkoski në lëndën “Tortura”: Arrestimi në “Vodenica” ngjarje që dua ta fshij nga memorja

Më vjen shumë keq që ndodhi një ngjarje e tillë, ngjarje të cilën dëshiroj ta fshij nga memoria ime, por ja që me gjykimin e sotëm është duke mu kthyer si episod i ri në jetën time. Loading... Këtë e ...

Read More »

Vesel Memedi: Suksese në këtë vit të ri shkollor!

Urime të përzemërta për fillimin e vitit shkollor 2018/2019 për të gjith fëmijët, sidomos për ata që për herë të parë do të marrin rrugën e shkronjave. Uroj që nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme të njohin vetëm përkushtimin ...

Read More »
Loading...