Osmani: Ali Ahmeti edhe më tej i duhet BDI-së

vull

Ali Ahmeti i duhet akoma Bashkimit Demokratik për Integrim. Kështu u shpreh sot zëdhënësi i kësaj partie, Bujar Osmani në mbledhjen e kreysisë në Recicë të Vogël .

Ai bëri të ditur se në pjesën e parë të mbledhjes do të diskutohet mbi vetingun dhe proceset eurointegruese, ndërkaq në pjesën e dytë organizimi i kongresit të radhës.

Osmani ka komentuar rikthimin e mundshëm të Hazbi Likës në kongresin e radhës.Sipas tij, secili ka të drejtë të kandidoj për organet e caktuara të partisë.

Next Post

Sikur në krye të LDK-së të ishte Vjosa Osmani në vend të Isa Mustafës, klientela e votave do ishte dyfyshuar për LDK-në

Në Maqedoninë Veriore partinë e Arbër Xhaferit, PDSH-në mund ta krahasojmë me LDK-në e Rugovës. Me vdekjen e Xhaferit, PDSH-ja mbeti me Thaçin e zbehtë, me vdekjen e Rugovës, LDK-ja mbeti me Isën e zbehtë. Ja shpresa për t’u forcuar e gjallëruar LDK-ja me Vjosa Osmanin.   Megjithatë, gjatë këtyre […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: