Plas “Dajaku” në një xhami në Këçovë (VIDEO)

vull

Gjatë ditës së premte në faljen e namazit të xhumasë në xhamin në fshatin Lisican, komuna e Plasnicës e cila gjendet në mes qytetit të Kërçovës dhe Prilepit ka ndodhur një përleshje fizike mes praktikuesve fetarë, sipas kësaj video që ka arritur të siguron portali Realiteti bëhet fjalë për qytetar të komunitetit turk.

Menjëherë pasi filloi përleshja është ftuar policia të cilët kanë ndëhyrë për të parandaluar, sipas SPB Kërçovë është ende duke u hetuar rasti për të zbardhur e gjithë ngjarja.

Next Post

Ekipi i Vellazerimit neser do te luaj ndeshjen e pare kete sezon si vendas, edhe ate kundrejt ekipit te Labunishtes nga Struga.

Do te jete padyshim derbi i javes ne Ligen e Dyte Perendim, qe te dy ekipet ndeshjet e para i kan luajtur si mysafir dhe kan fituar me rezultat identik 1-2. Nje ndeshje e rende pa dyshim, ekipi i Labunishtes vjen pa flamur te bardhe duke kerkuar pike ne Kercove, […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: