Zëvendës drejtori i ARS Nura pret në takim nënkryetarin e Federatës së boksit, Salihun

Blerand Rexhepi

Faton Salihu një emër i respektuar i boksit shqiptar i cili ishte edhe ish kampion evropian është pritur nga zëvendës drejtori i Agjencionit për Rini dhe Sport, Izmit Nura ku kanë biseduar rreth boksit në Maqedoni dhe zhvillimit të saj. Salihu i cili është kryetar i klubit të boksit Çair si dhe nënkryetar i federatës së boksit të Maqedonisë e konfirmoi takimin edhe me fotot e publikuara në fb e tij si dhe me një shënim të tij.

“Një takim me zv drejtorin e agjencionit për rini dhe sport, Izmit Nura mikun tim i cili vjen nga një familje e pasur kombëtare, intelektuale dhe morale. Biseduam për avancimin e sportit boksit dhe e njoftova për planet dhe programin e federatës së boksit të Maqedonisë”. Ndryshe, Nura ka disa muaj që ka marr këtë post të ri, kurse portali i specializuar për sporte luftarake “ArenaRing” i uron punë të suksesshme.

Next Post

Mediat serbe: Marrëveshja që Amerika i ofroi Serbisë për njohjen e Kosovës

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç duket se nuk është kthyer duarbosh nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku pak ditë më parë pati një takim me sekretarin amerikan të shtetit, Mike Pompeo.   Sipas mediave serbe, gjatë këtij takim është biseduar për një marrëveshje finale mes Serbisë dhe Kosovës dhe […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: